Foto: Reuters/Scanpix

Ukraiņu blogeris, kas pazīstams kā Šors Kans, sestdien izanalizējis Krievijas televīzijas „Pervija kanal” izplatītos šķietamos satelīta uzņēmumus, kas it kā apliecinot, ka Malaizijas lidmašīnu Ukrainas austrumos jūlijā notriecis ukraiņu iznīcinātājs, un secinājis, ka tie ir kārtējie Kremļa meli.

Kā ziņots, Krievijas valsts televīzija sestdien izplatījusi šķietamus satelīta attēlus, kuros it kā redzams iznīcinātājs, kas sekojis Malaizijas lidmašīnai pirms tās notriekšanas.

Blogeris norāda, ka, spriežot pēc silueta, uzņēmumā redzamā lidmašīna nav "Boeing 777", kāda jūlijā tika notriekta virs Maskavas atbalstīto bruņoto bandu kontrolētās teritorijas Ukrainas austrumos, bet gan drīzāk "Boeing 737".

Savā "Facebook" lapā Šors Kans uzskatāmi savietojis Krievijas publiskoto šķietamo satelīta uzņēmumu un "Boeing 777" rasējumu.

Blogeris arī norāda, ka ņemot vērā augstumu, no kāda izdarīts iespējamais uzņēmums, un augstumu, kādā lidoja notriektā lidmašīna, Krievijas izplatītajā uzņēmumā redzamā lidaparāta garumam būtu jābūt 900 metriem, tas ir 15 reizes lielākam nekā reālai lidmašīnai.

Arī uzraksts "Malaysia" uz reālās lidmašīnas atrodas citā vietā, nekā uz Krievijas izplatītajā attēlā redzamā lidaparāta.

Eksperti jau iepriekš atzinuši, ka Malaizijas lidmašīna tika notriekta ar raķeti zeme-gaiss, un pastāv pamatotas aizdomas, ka to izdarījuši Ukrainas austrumos esošie teroristi ar Maskavas piegādātu zenītraķešu iekārtu. Nav arī izslēgts, ka zenītraķešu iekārti apkalpojuši krievu karavīri.

Taču Maskava cenšas iegalvot, ka lidmašīnu notriecis Ukrainas iznīcinātājs, un sestdienas televīzijas raidījumā tika apgalvots, ka šķietamie satelīta uzņēmumi, ko esot izdarījuši ASV un Lielbritānijas pavadoņi, to pierādot.

Šo "sensāciju" Krievijas televīzija pārraidījusi G20 samita priekšvakarā. Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots, kurš pilda samita namatēva pienākumus, iepriekš ir solījis, ka Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nāksies atbildēt uz nepatīkamiem jautājumiem par Malaizijas lidmašīnas notriekšanu.

Ebots jau nepārprotami norādījis uz Putina atbildību par traģēdiju, kas kopumā prasīja 289 cilvēku, tostarp 38 austrāliešu dzīvības, un pieprasījis, lai Kremļa saimnieks samita laikā par to atvainotos.

Taču Maskava pieprasa, lai notiktu neatkarīga izmeklēšana, kas izskatītu arī "citas versijas".

Tikmēr Nīderlandes izmeklētāji, kas vada starptautisko lidmašīnas notriekšanas izmeklēšanu, nav konstatējuši kādu citu lidaparātu, kas notikuma brīdī būtu atradies bojāgājušā Malaizijas "Boeing 777" tuvumā.

Krievijas TV sižets ir izraisījis reakciju sociālajos tīklos. Mikroblogošanas vietnē "Twitter" lietotāji ar mirkļabirku "#fakeRussiaTV " diskutē par televīzijas parādīto attēlu, kā arī to izsmej.

Foto: Twitter

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!