Foto: AP/Scanpix
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko Krievijas noteiktos ierobežojumus Baltkrievijas produkcijas ievešanai nodēvējis par "bezsmadzeņu politiku".

"Vai šodien var cīnīties ar cenu pieaugumu un aizliegt tieši tās produkcijas piegādes savam tirgum? Jo vairāk produkcijas, jo zemākas cenas. Absolūta politika, turklāt muļķīga un bezsmadzeņu," paziņoja Lukašenko.

"Es esmu absolūti pārliecināts, ka tā ir politika. Lūk, mēs (Krievija) ieviesām sankcijas, bet baltkrievi, lūk, mums nepievienojās. Bet mēs arī neesam solījuši, ka pievienosimies."

Lukašenko uzsvēra, ka uzskata par Baltkrievijai nepieņemamu pievienošanos sankcijām un Krievijas noteiktajam "produktu embargo" rietumvalstīm. "Ja mēs ieviesīsim sankcijas kā Krievija, mēs vispār pliki paliksim. Un turklāt mūs neviens cilvēciski nav paprasījis: klausieties, jūs arī pievienojaties sankcijām, bet mēs jums palīdzēsim, ja jūs kaut ko zaudēsiet. Tādu sarunu nav bijis," sacīja Lukašenko.

Viņš norādīja, ka sakarā ar Baltkrievijas produkcijai noteiktajiem ievešanas ierobežojumiem gatavojas uzdot "tiešu jautājumu" savam Krievijas kolēģim Vladimiram Putinam. Pēc Lukašenko teiktā, viņam ar Putinu un Kazahstānas prezidentu Nursultanu Nazarbajevu būs "ļoti nopietns dialogs".

Krievijas varasiestādes paziņojušas, ka caur Baltkrieviju Krievijā tiek ievestas aizliegtās Rietumu preces un sakarā ar to aizliegusi vairāku Baltkrievijas uzņēmumu produkcijas ievešanu.

Novembra beigās Krievija gandrīz pilnībā aizliedza gaļas ievešanu no Baltkrievijas, kā arī pastiprināja noteikumus augu valsts produkcijas tranzītam no Baltkrievijas, paužot aizdomas par kontrabandas ievešanu no "aizliegtajām" Eiropas valstīm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!