Foto: AFP/Scanpix

Ukrainas bruņotie spēki svētdienas rītā saņēmuši pavēli atklāt masveida uguni uz prokrievisko separātistu pozīcijām pie Doņeckas lidostas, lai īstenotu pretterorisma operācijas Ukrainas austrumos, paziņojis Ukrainas prezidenta padomnieks Jurijs Birjukovs.

Birjukovs atklāja, ka Ukrainas karaspēks sācis masveidīgu uzbrukumu separātistu pozīcijām. Tā ir atbilde separātistu uzbrukumiem, kas notika sestdienas vakarā.

Līdz ar to Doņeckā saglabājusies saspringta situācija, jo pilsētā nemitīgi dzirdamas apšaudes. Pilsētas iedzīvotāji atklājuši, ka tik intensīvas apšaudes nav dzirdētas kopš vasaras, vēsta "rt.com".

Vairākas dzīvojamās ēkas, veikali un autobusu pieturas artilērijas uzbrukumos ir nopostītas.

Jau vēstīts, ka aizvadītajās dienās situācija Doņeckas lidostā bijusi ļoti sarežģīta. Piektdien Ukrainas karavīri turēja savas pozīcijas, pretojoties kaujinieku uzbrukumiem. Sestdien pašpasludinātās "Doņeckas Tautas Republikas" vadība paziņoja, ka pārņēmusi kontroli Doņeckas lidostā, izspiežot pēdējos Ukrainas armijas spēkus. Tomēr Kijevas spēki apgalvoja, ka tā nav patiesība un asas cīņas turpinājās.

Tikmēr Ukrainas un Krievijas medijos izskanējusī informācija liecina, ka kaujas ceturtdien notikušas lidostas termināļa iekštelpās, kur atsevišķus būves līmeņus kontrolējot Ukrainas "kiborgi", bet citus prokrieviskie kaujinieki.

Video: Kā izskatās kauja Doņeckas lidostas terminālī. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!