Fоtо: AP/Scanpix

Vairāk nekā 22 000 cilvēku parakstījuši Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam adresētu petīciju, kurā pieprasa no pirmstiesas apcietinājuma atbrīvot valsts nodevībā apsūdzēto septiņu bērnu māti Svetlanu Davidovu, vēsta "Radio Brīvā Eiropa".

36 gadus vecā sieviete apsūdzēta par to, ka piezvanījusi uz Ukrainas vēstniecību Maskavā, lai informētu Ukrainu par iespējamo Krievijas karavīru kustību.

"Novaja Gazeta" interneta vietnē publicētajā petīcijā norādīts, ka Davidovai ir jāļauj atgriezties mājās pie bērniem, no kuriem viens ir ar krūti barojams zīdainis.

Krievijas bērnu ombuds Pāvels Astahovs radiostacijā "Eho Moskvi" norādīja, ka varasiestādēm būtu jāņem vērā aizdomās turētās sievietes bērnu vajadzības.

Davidova apcietinājumā atrodas kopš aizturēšanas janvāra beigās. Notiesājoša sprieduma gadījumā viņai par valsts nodevību draud līdz 20 gadiem cietumā.

Ziņots, ka Davidova aprīlī piezvanījusi uz Ukrainas vēstniecību, lai informētu par to, ka no militārās bāzes pie viņas mājas Vjazmā izvesti karavīri. Viņa pieļāva, ka tie varētu būt nosūtīti uz Ukrainu.
Sieviete aizturēta aizdomās par valsts nodevību.

Krievija noliedz, ka tā būtu saistīta ar konfliktu Ukrainas austrumos, lai gan Kijeva un NATO norāda, ka Maskava uz Donbasu nosūta karavīrus un ieročus.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !