Foto: Privātais arhīvs
Glābšanas vienības Nepālā trešdien atrada pazudušās pasažieru lidmašīnas vraku, un saskaņā ar jaunākajām ziņām šajā lidmašīnā bijuši 23 cilvēki, paziņoja aviācijas ministrs Aananda Prasads Pokharels.

Nepālas aviokompānijas "Tara Air" lidmašīnas "Twin Otter" izdegušais vraks tika atrasts nomaļā kalnu rajonā Mjagdi apriņķī valsts rietumos.

Ap vraku bija izkliedēti cilvēku līķi, kurus vēl nav iespējams identificēt.

Lidmašīnā bija 20 pasažieri, tostarp viens Kuveitas un viens Ķīnas pilsonis, un trīs apkalpes locekļi. Iepriekš bija ziņots par 18 pasažieriem un trim apkalpes locekļiem.

Visi apkalpes locekļi un pasažieri, izņemot abus ārzemniekus, bija Nepālas pilsoņi, un starp tiem bija divi bērni.

Lidmašīna bija izlidojusi no Pokharas pilsētas valsts rietumos, bet astoņas minūtes pēc pacelšanās tās sakari ar aviācijas dispečeriem pārtrūka.

Lidmašīna bija devusies uz 18 minūšu lidojuma attālumā esošo Džomsomas pilsētu, kas ir populārs kalnos kāpēju ceļamērķis Himalajos.

Pazudušo lidmašīnu vairākas stundas meklēja glābšanas dienesta helikopteri, bet meklēšanu apgrūtināja slikti laikapstākļi.

Pēc tam, kad vietējie iedzīvotāji paziņoja, ka redzējuši iespējamo lidmašīnas vraku, armija nosūtīja kājniekus un helikopterus pārmeklēt šo rajonu.

Nepālā pēdējos gados ir notikušas vairākas aviokatastrofas, kurās lielākoties ir vainoti nepieredzējuši piloti, slikta vadība un neatbilstoša tehniskā apkope.

Eiropas Savienība (ES) 2013.gadā noteica aizliegumu visām Nepālas aviokompānijām veikt reisus uz ES valstīm.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!