Fоtо: AFP/Scanpix

Dānijas laikraksts "Berlingske " ceturtdien publicējis redakcijas ievadrakstu angļu valodā, mudinot britus palikt Eiropas Savienībā (ES). Dānijā daudzi bažījas, ka eiroskeptiskā ziemeļvalsts "Brexit" referenduma rezultātā var Briselē zaudēt svarīgu sabiedroto.

"Kā nācija mēs Dānijā saprotam jūsu skepsi par ES, iespējams, labāk nekā jebkura cits valsts. Trīs reizes mēs balsojām ar "nē" - 1992., 2000. un 2015. gadā, bet neizstājāmies," atgādina labējā avīze.

"Paliksim un cīnīsimies par pragmātiskākiem, labākiem un ilgtspējīgākiem Eiropas risinājumiem," aicina "Berlingske", piebilstot, ka Lielbritānijas balss ES ir vajadzīga, lai "cīnītos par brīvo tirdzniecību, priekšrakstu un birokrātijas salaušanu".

Karikatūrā uz "Berlingske" pirmās lapas attēlots puskails vīrs, kuram aiz muguras aizcirtušās ES durvis, noplēšot viņam uzvalku ar britu karoga motīviem un mugurā atstājot vien skrandas.

"Please Stay" ("Lūdzu, palieciet") aicina uz karikatūras publicētais ievadraksta virsraksts. Tā tulkojums angļu valodā publicēts avīzes tīmekļa vietnē.

Dānija bijusi skeptiska ES dalībvalsts jau kopš pievienošanās blokam 1973. gadā. Tā referendumā 1992. gadā noraidīja Māstrihtas vienošanos un pateica līgumam "jā" vien nākamajā gadā, kad bija saņēmusi garantijas izņēmuma tiesībām attiecībā uz eiro, aizsardzību, tieslietām un iekšlietām.

2000. gadā dāņu vēlētāji noraidīja pievienošanos eiro, bet pērn decembra referendumā vēlētāji noraidīja priekšlikumus, kas paredzēja atteikties no izņēmuma tiesībām attiecībā uz ES tieslietu normām.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !