Foto: Sputnik/Scanpix
Divas Krievijas kara aviācijas lidmašīnas pagājušajā nedēļā palidojušas zem Islandes pasažieru lidmašīnas ar izslēgtiem retranslatoriem, raisot satraukumu par savu riskanto uzvedību, pirmdien vēsta Islandes laikraksts "Morgunbladid".

Pagājušo ceturtdien starptautiskajā gaisa telpā netālu no Islandes divi bumbvedēji "Tu-22M" redzēti tuvojamies Islandes lidmašīnai, kas bijusi ceļā uz Zviedriju, un palidojot zem tās.

Tā kā retranslatori bijuši izslēgti, civilie radari bumbvedējus nav pamanījuši.

Krievijai palielinot militāro lidojumu skaitu Ziemeļeiropā, līdzīgi atgadījumi, kad civilās un militārās lidmašīnas palido tuvu viena otrai garām, pēdējos gados Baltijas jūras reģionā bijuši vairākkārt un izpelnījušies nosodījumu.

Kā paziņoja Reikjavīkas gaisa satiksmes dispečeri, Krievijas lidmašīnas izslēgušas savus retranslatorus un, tuvojoties pasažieru lidmašīnai, par savu klātbūtni nav paziņojušas.

Pasažieru lidmašīnas kapteinis pamanījis lidmašīnas no pilotu kabīnes un to uzvedību raksturojis kā riskantu.

Krievijas diplomāts Reikjavīkā Aleksejs Šadskis taisnojās, ka lidmašīnas esot lidojušas atbilstoši starptautiskajiem noteikumiem un atradušās divus kilometrus zem pasažieru lidmašīnas ceļa.

Viņš pieļāva, ka materiāls laikrakstā parādījies, lai "atdzīvinātu bailes" no Krievijas, un ir daļa no argumentiem par labu tam, lai no jauna atvērtu Keflavīkas aviobāzi, kuru ASV slēdza 2006.gadā.

Viņš norādīja, ka NATO lidmašīnas arī dažkārt mēdzot lidot ar izslēgtiem retranslatoriem.

Atbilstoši laikraksta informācijai bumbvedēji pamanīti "pie Spānijas" un tikai tad devušies uz Krieviju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!