Fоtо: AP/Scanpix

ASV izraidījusi 35 Krievijas diplomātus, sodot Krieviju par tās iesaisti kiberuzbrukumu īstenošanā prezidenta vēlēšanu laikā, vēsta BBC. "Mums ir jārīkojas un mēs to darīsim," iepriekš izteicās ASV prezidents Baraks Obama.

ASV Valsts departaments 35 diplomātus Vašingtonā un Sanfrancisko pasludinājis par "persona non grata", ļaujot viņiem ar ģimenēm valsti pamest 72 stundu laikā.

Pretizlūkošanas ietvaros tikšos slēgti arī divi Krievijas kompleksi Ņujorkā un Merilendā, kuri izmantoti informācijas ievākšanai. Sankcijas celtas pret Krievijas Galveno izlūkošanas pārvaldi (GRU) un Federālās Drošības Biroju, kā arī septiņām citām iestādēm un indivīdiem, ziņo BBC.

Lai tīkla aizstāvjiem ASV un ārpus tām ļautu identificēt, noteikt un traucēt Krievijas kaitniecisko kiberdarbību, ASV publiskojušas notikušo kiberuzbrukumu tehnisko informāciju. Tā pieejama šeit.

Obama iepriekš ziņojis, ka vērsīsies pret Krieviju, ņemot vērā, ka tā apsūdzēta hakeru uzbrukumu īstenošanā demokrātiskajai partijai un tās prezidenta kandidātei Hilarijai Klintonei. Krievija savu iesaisti notikušajā ir noliegusi, un sagaidāms, ka atbildes gājienā Krievija izraidīs ASV diplomātus.

Obama diplomātu izraidīšanu un Krievijas izlūkošanas iestāžu darbību apturēšanu ASV komentēja kā "nepieciešamu un atbilstošu rīcību mēģinājumiem kaitēt ASV interesēm", turklāt skaidroja, ka vēršanās pret kaitniecību ar šo vēl neesot beigusies. "Visiem amerikāņiem jābūt brīdinātiem par Krievijas darbībām," norādījis prezidents.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !