Foto: Reuters/Scanpix

Britu mediji piektdien izsmējuši Baltā nama preses dienestu, kas kļūdaini uzrakstījis Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas vārdu.

Meja ieradusies Vašingtonā uz sarunām ar ASV prezidentu Donaldu Trampu.

"Pēcpusdienā prezidents piedalīsies divpusējā apspriedē ar Apvienotās Karalistes premjerministri Terēzu Meju," vēstīts Baltā nama preses dienesta memorandā, kur premjerministres vārds tika uzrakstīts kā "Teresa", lai arī īstenībā būtu jābūt "Theresa". Šī kļūda tika atkārtota vēl divas reizes.

Britu laikraksts "The Independent" vēsta, ka dīvainas sakritības rezultātā, patiesi eksistējot kāda sieviete uzvārdā Meja, kuras vārda rakstība atbilst Baltā nama memorandā lietotajai.

Diplomātisko pārpratumu vēl pikantāku padara apstāklis, ka "viltus Terēza" esot bijusī modele, kas turklāt arī filmējusies pornogrāfiskās filmās, tostarp lentē "Whitehouse: The Sex Video".

Viņas tvitera lietotājvārds "@RealTeresaMay" arī dīvainas sagadīšanās dēļ atgādina Trampa tvitera kontu "@realDonaldTrump".

Tramps jau ir piedzīvojis gadījumu ar kļūdainu identitāti.

Sieviete vārdā Ivanka no Lielbritānijas pilsētas Braitonas piedzīvoja īsu slavas brīdi, kad Tramps nejauši tvītoja viņai, nevis savai meitai.

Meja tikmēr vizītes laikā cer uzlabot Vašingtonas un Londonas īpašās attiecības, lai arī šie plāni Lielbritānijā uzņemti ar zināmu skepsi. Britu politiķi pauduši bažas, ka viņa sarunās nenostāsies pret Trampu tādos jautājumos kā spīdzināšana vai klimata pārmaiņas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!