Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins svētdien telefonsarunā ar ASV prezidentu Donaldu Trampu lūdzis nodot ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) vadītājam un darbiniekiem pateicību par informāciju, kas ļāvusi atklāt un aizturēt teroristus, kuri gatavojušies rīkot sprādzienus Sanktpēterburgas Kazaņas katedrālē un citās cilvēku pulcēšanās vietās.

Kā norādījis Kremļa preses dienests, telefonsaruna notikusi pēc Krievijas puses iniciatīvas. Putins sarunā ar Trampu arī norādījis, ka Krievijas specdienesti nodos Vašingtonas rīcībā jebkādu informāciju par iespējamajiem terorisma draudiem pret Amerikas Savienotajām Valstīm un to pilsoņiem.

Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) piektdien paziņoja, ka Sanktpēterburgā aizturēti septiņi iespējamie džihādistu grupējuma "Daesh" piekritēji, kas gatavojušies sarīkot terora aktus vairākās cilvēku pulcēšanās vietās, tai skaitā 18 gadus vecs krievu jaunietis, kas atzinies šādos plānos.

18 gadus vecajam Jevgeņijam Jefimovam un 23 gadus vecajam Kazahstānā dzimušajam Antonam Kobecam noteikts apcietinājums uz diviem mēnešiem. Vēlāk ziņots, ka kratīšanas laikā konfiscētas sprāgstvielas, ieroči, munīcija un ekstrēmistiska rakstura litaratūra. Krievijas specdienestiem arī esot izdevies likvidēt sprāgstvielu izgatavošanas laboratoriju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!