Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Gaidot šīs nedēļas nogalē paredzēto pāvesta Franciska vizīti Lietuvā, izdalīti vairāk nekā 90 000 bezmaksas ielūgumi uz svētdienas rītā paredzēto Svēto Misi, ko Romas katoļu baznīcas vadītājs noturēs Kauņā.

Uz dievkalpojumu Kauņas Santakas parkā pie Nemunas un Neres satekas tiek gaidīti arī cilvēki, kas nav saņēmuši ielūgumus, - viņiem nolemts ierīkot papildu sektoru, kur Svēto Misi varēs vērot uz lielā ekrāna, otrdien paziņojuši vizītes rīkotāji. Paredzēts arī, ka informācijas teltīs tiks dalīti no visas Lietuvas savāktie neizmantotie ielūgumi.

"Pāvesta vizīte Lietuvā ir vēsturisks notikums, tādēļ gribam dot iespēju tajā piedalīties ikvienam," uzsvērts rīkotāju paziņojumā.

Ierasties Santakas parkā varēs jau svētdienas vakarā no plkst.22, bet no plkst.5 rītā sāksies īpaša pāvesta gaidīšanas programma ar dziedājumiem, lūgšanām, cilvēku liecībām par ticības lomu viņu dzīvē un pirms 25 gadiem notikušās pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes atcerēšanos. Svētā Mise sāksies plkst.10.

Kā ziņots, pāvests Francisks Lietuvā viesosies sestdien un svētdien. Vizītes sākumā viņš Viļņā tiksies ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, bet pēc tam Simona Daukanta laukumā pie prezidenta pils uzrunās valdības un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus un diplomātiskā korpusa locekļus.

Vizītes pirmajā dienā pāvests tiksies ar jauniešiem Viļņas Katedrāles laukumā un apmeklēs Aušras vārtu kapelu, kur lūgsies kopā ar audžuģimenēm un ģimenēm, kas grib adoptēt bērnus.

Svētdien pēc Svētās Mises viņam Kauņas katedrālē paredzēta arī tikšanās ar Baltijas valstu garīdzniekiem un semināristiem, kurai arī varēs sekot uz lielajiem ekrāniem.

Pēc tam pāvests atgriezīsies Viļņā, kur apmeklēs Okupāciju un brīvības cīņu muzeju, pieminekli ebreju geto upuriem un pieminekli padomju okupācijas upuriem, kur viņš kopā ar visiem sanākušajiem lūgsies par tiem, kas izcietuši ieslodzījumu vai atdevuši dzīvību par Lietuvas brīvību.

Kā ziņots, pirmdien pāvests Francisks ieradīsies Latvijā. Plānots, ka vizītes laikā pāvests piedalīsies ekumeniskā dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā un svinēs Svēto Misi Aglonas bazilikā, kā arī tiksies ar Valsts prezidentu, Latvijas augstākajām amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem un piedalīsies svinīgā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa.

Savukārt 25.septembrī pāvestam paredzēta vienas dienas vizīte Igaunijā, kur viņš svinēs Svēto Misi Tallinas Vabaduzes laukumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!