Foto: EPA/Scanpix/LETA

ASV Senāts otro reizi nedēļas laikā bloķējis rezolūciju, kurā masveida armēņu nogalināšana Pirmā pasaules kara periodā atzīta par genocīdu, raksta "Al Jazeera".

Republikāņu senators Deivids Perdjū neatbalstīja rezolūcijas pieņemšanu, sakot, ka tā negatīvi ietekmētu prezidenta Donalda Trampa administrācijas mēģinājumus pārvarēt izaicinājumus ASV-Turcijas divpusējās attiecībās, vēsta medijs.

Senators Roberts Menendess bija neapmierināts ar Republikāniskās partijas deputāta nostāju. “Ir apbrīnojami, ka pasaules varenākā supervara nespēj runāt patiesību par vēsturi,” viņš teica.

ASV Pārstāvju palātas deputāti oktobra beigās pārliecinoši atbalstīja rezolūciju, kurā par genocīdu atzīta masveida armēņu noslepkavošana atzīta par genocīdu. Rezolūciju atbalstīja 405 deputāti, pret to iestājas tikai 11.

Armēnija norāda, ka laika posmā no 1915. līdz 1917. gadam nogalināti 1,5 miljoni armēņu. Turcija uzskata, ka mirušo skaits ir mazāks – aptuveni 300 000. Starptautiskā genocīda zinātnieku asociācija apgalvojusi, ka kopējais mirušo skaits pārsniedz miljonu. Turcija noliedz, ka notikušais uzskatāms par genocīdu.

Armēņu genocīdu atzinušas vairāk nekā 20 valstis, to vidū nav Latvija. Eiroparlaments slaktiņu par genocīdu atzina balsojumā 1987. gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!