Foto: AFP/Scanpix/LETA

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru piektdien, 27. martā, izteica šaubas par viņa paša valdības paziņoto jaunā koronavīrusa upuru skaitu Brazīlijā, sakot, ka tas var būt uzpūsts, lai kalpotu "politiskām interesēm".

Galēji labējais līderis, kurš reakciju uz jaunā koronavīrusa slimību Covid-19 ir nosaucis par "pārspīlētu" un salīdzinājis šo slimību ar "vieglu gripu", sacīja, ka viņš netic koronavīrusa upuru statistikai Sanpaulu štatā, kura gubernatoru Bolsonaru ir kritizējis par reakciju uz Covid-19 uzliesmojumu.

Saskaņā ar Brazīlijas Veselības ministrijas datiem Sanpaulu štatā ir reģistrēti 68 no 92 Covid-19 izraisītajiem nāves gadījumiem Brazīlijā. Tādējādi Sanpaulu štats ir Covid-19 vissmagāk skartā teritorija Latīņamerikā.

Bolsonaru apstrīdēja šo statistiku.

"Tas ir ļoti liels skaitlis Sanpaulu. Mums nevar būt skaitļu spēle par labu zināmām politiskām interesēm. Es neticu skaitļiem, kas pienāk no Sanpaulu," Bolsonaru teica intervijā telekanālam "Band TV".

Sanpaulu štata gubernators Žoans Doria ir izpelnījies Bolsonaru kritiku par to, ka licis slēgt uzņēmumus un cilvēkiem palikt mājās, lai ierobežotu koronavīrusa uzliesmojumu.

Bolsonaru sacīja, ka šāda "izdedzinātas zemes" politika var sagraut ekonomiku. "Sanpaulu nav uz pareizā ceļa. Cilvēki tagad saprot, ka [Doria] ir pārcenties. Es ceru, ka viņš iedzers pazemības tableti," teica Bolsonaru.

Konservatīvais Doria nepalika atbildi parādā.

"Gandrīz puse pasaules iedzīvotāju uzturas mājās. Visa pasaule to dara, bet vienīgais saprātīgais cilvēks ir prezidents Žairs Bolsonaru? Padomājiet par to," sacīja gubernators.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!