Foto: AP/Scanpix/LETA
Vācijā demonstrācijās pret Covid-19 dēļ noteiktajiem ierobežojumiem sestdien piedalījušies tūkstošiem cilvēku un dažviet sapulcējies krietni vairāk protestētāju, nekā atļāvušas varasiestādes.

Paredzētajā protesta akcijā Minhenē, tai vietā, kur parasti norisinās ikgadējie alus svētki "Oktoberfest", bija sankcionēta 1000 cilvēku piedalīšanās, nosakot prasību ieturēt pusotra metra atstatumu starp dalībniekiem, bet ieradās daudz vairāk ļaužu, taču policija norobežotajā laukumā ielaida tikai paredzēto skaitu. Pārējie izvietojās uz tuvējām ietvēm, līdz policija sāka viņus izklīdināt. Demonstranti lielākoties uzvedās mierīgi.

Protesti notika arī citviet Bavārijā un pārējā Vācijā.

Berlīnes centrā uz vairākās vietās paredzētajām protesta akcijām pulcējās desmitiem cilvēku, bet kārtību un drošības prasību ievērošanu uzraudzīja kopumā gandrīz 1000 policistu.

Četras no šīm protesta akcijām notika Aleksandra laukumā, un policisti raudzījās, lai tām atvēlētajās norobežotajās vietās kopā neuzturētos vairāk par 50 cilvēkiem.

Vairāk nekā 40 cilvēki ar skaļruņiem un plakātiem protestēja pret koronavīrusa sazvērstības teorijām un aicināja ievērot bēgļu tiesības, bet nedaudz tālāk desmitiem citu demonstrantu iebilda pret Covid-19 dēļ noteiktajiem ierobežojumiem un obligātu vakcinēšanos.

Štutgartē atļautajā demonstrācijas vietā tika ielaisti 5000 cilvēki, bet ārpus norobežojuma ieradās daudz lielāks skaits ļaužu, savukārt Frankfurtē policijai nenācās viegli noturēt pa gabalu divu atšķirīgu viedokļu atbalstītājus, katrā pusē aptuveni 1500 cilvēkus. Neraugoties uz brīžiem visai dedzīgu vārdu apmaiņu, fiziska vardarbība netika lietota, bet vienu protestētāju policija aizturēja par nacistu sveicienu.

Pēdējo nedēļu laikā daudzviet Vācijā notikušas demonstrācijas, kuru dalībnieki proponē sazvērestības teorijas, iebilst pret vakcīnām vai aizstāv labējas idejas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!