Foto: EPA/Scanpix/LETA

Nav nekādu liecību, ka Ķīnas uzņēmumam piederošā video lietotne "TikTok" būtu ļaunprātīgi izmantojusi vairāku simtu miljonu lietotāju datus, paziņojis Austrālijas premjerministrs Skots Morisons.

"Mēs uz šo jautājumu esam paraudzījušies nopietni, un nav nekādu liecību, no kurām būtu noprotams, ka būtu notikusi cilvēku datu negodprātīga izmantošana," Espenas drošības forumam ASV Kolorādo štatā sacīja premjers.

"Lietotnē "TikTok" ir ļoti daudz lietu, kas sabiedrībā būtu diezgan apkaunojošas, bet tā ir šāda veida sociālo mediju ierīce," runājot ar videokonferences starpniecību, sacīja premjers.

Austrāliešiem tomēr vajadzētu "ļoti labi apzināties", ka "TikTok" un citas sociālo mediju platformas, arī ASV uzņēmumi, par lietotājiem un abonentiem iegūst milzīgu informācijas daudzumu, norādīja Morisons.

Gadījumā ar "TikTok" atšķirība ir tāda, ka "šai informācijai var piekļūt suverēnas valsts līmenī", sacīja premjers, šādi izsakoties par Ķīnas uzņēmuma juridiskajām saistībām nodot šos datus valsts izlūkdienestiem, ja tie to pieprasīs.

"Bet es uzskatu, ka cilvēkiem ir jāsaprot - šajā brīdī nav nekādu liecību, kas mums ļautu noprast, ka drošības intereses ir apdraudētas," norādīja Morisons.

ASV prezidents Donalds Tramps, atsaucoties uz draudiem nacionālajai drošībai, pirmdien "TikTok" mātesuzņēmumam "ByteDance" pieprasīja sešu nedēļu laikā pārdot lietotnes ASV segmentu kādam amerikāņu uzņēmumam, pretējā gadījumā draudot tā darbību ASV apturēt.

ASV uzņēmums "Microsoft" šobrīd risina sarunas ar "ByteDance", un jebkurš darījums varētu ietvert arī "TikTok" Austrālijas biznesu.

Tomēr Morisons noraidīja pieņēmumus, ka pastāvētu akūti draudi.

"Patlaban mums nav iemesla ierobežot šīs lietotnes. Mēs, protams, turpināsim, viņus vērot," sacīja Morisons.

Premjers gan arī uzsvēra - cilvēkiem "ir jāsaprot, uz kurieni aiziet pagarinātāja vads."

Ķīnas vēstnieks ASV Cui Tjaņkai uzsvēris, ka ASV prasība par "TikTok" pārdošanu pārkāpj brīvā tirgus principus.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!