Foto: EPA/Scanpix/LETA

Baltkrievijas opozīcija centīsies panākt atkārtotu prezidenta vēlēšanu sarīkošanu visātrākajā laikā un neiebilst pret Aleksandra Lukašenko kandidēšanu tajās, ceturtdien paziņoja opozīcijas Koordinācijas padomes locekle Marija Koļesņikova.

"Pašreizējā Baltkrievijas prezidenta pilnvaras beidzas tikai 5. novembrī. Pēc tam mums ir nodoms sarīkot vēlēšanas stingri saskaņā ar starptautiskajiem standartiem, uzaicinot starptautiskos novērotājus. Taču Centrālās vēlēšanu komisijas sastāvs ir pilnībā jāatjaunina, komisijas vadītajai ir jānomainās," pavēstīja Koļesņikova, kura pārstāv arī opozīcijas kandidātes prezidenta vēlēšanās Svetlanas Tihanovskas štābu.

Turklāt opozīcija neredz šķēršļus Lukašenko dalībai atkārtotās vēlēšanās.

"Mēs redzam, ka pat ar administratīvo resursu, pat ar rupjākajām falsifikācijām viņš zaudēja. Mēs vadāmies pēc tā, ka katram Baltkrievijas pilsonim ir jābūt tiesībām piedalīties vēlēšanās, nekādiem šķēršļiem šeit nav jābūt. Taču mēs neticam, ka Lukašenko uz to ies," sacīja Koļesņikova.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9. augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti, un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Galvaspilsētā Minskā kopš 9. augusta nerimst protesti pret vēlēšanu viltošanu un prezidentu Lukašenko, kas bieži pārauguši protestētāju sadursmēs ar drošības spēkiem. Protestu gaitā vairāki tūkstoši cilvēku aizturēti, vairāki simti ievainoti. Daudzu uzņēmumu strādnieki pieteikuši streikus.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!