Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Pavisam drīz apritēs septiņi gadi, kopš Austrumukrainā izcēlās militārs konflikts, kas laupījis vairāk nekā 10 000 cilvēku dzīvību, izpostījis mājas un infrastruktūru, kā arī, iespējams, uz visiem laikiem sagandējis attiecības starp divām kaimiņvalstīm.
Pārveidojot Ukrainas austrumu teritorijas par kaujaslauku, Krievija visai pasaulei sevi prezentējusi kā revizionistisku valsti un demonstrējusi savu militāro "veiklību". Karš Donbasā nav "iesaldēts" – cīņas un apšaudes turpinās.

2020. gada jūlijā abas Donbasa konfliktā iesaistītās puses vienojās par "pilnīgu karadarbības pārtraukšanu", kas iekļāva smagā bruņojuma atvilkšanu no frontes līnijas, ļaujot samazināt gan apšaudes gadījumu, gan cietušo skaitu.

Tomēr 2021. gada februārī militārais konflikts atkal kļuva intensīvāks. Izskanējusi informācija, ka pie frontes līnijām atkal parādās smagā artilērija, un pieaudzis arī pamiera pārkāpumu skaits. Arī portāls "Unian" aizvadīto dienu laikā ziņojis par vairākiem Krievijas atbalstīto separātistu īstenotiem pamiera pārkāpumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!