Foto: TASS/Scanpix/LETA

Krievijas Ārlietu ministrija trešdien pavēstīja, ka nedēļas laikā valsts jāpamet septiņiem Baltijas valstu un Slovākijas diplomātiem.

Krievija jāatstāj trim Slovākijas vēstniecības darbiniekiem, diviem - Lietuvas un pa vienam Latvijas un Igaunijas vēstniecību darbiniekam.

Maskava šo valstu pārstāvjiem arī izteica stingru protestu par Krievijas diplomātu izraidīšanu, solidarizējoties ar Čehiju.

Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Beķeris aģentūrai LETA apstiprināja, ka no Krievijas izraidīts viens Latvijas diplomāts. Pagaidām netiek atklāts, kuram Latvijas pārstāvim būs jāatstāj kaimiņvalsts.

Beķeris norādīja, ka Krievija atbildējusi simetriski uz lēmumu noteikt vienu Krievijas diplomātu par Latvijai nevēlamu personu un izraidījusi no Krievijas vienu Latvijas diplomātu.

"Mūsu rīcība, kā jau esam ziņojuši, ir saistīta ar solidaritātes izrādīšanu Čehijai un konkrētā Krievijas diplomāta rīcības izvērtējumu, un konstatētajiem pārkāpumiem Latvijā," akcentēja ĀM pārstāvis.

Latvija, Lietuva un Igaunija, solidarizējoties ar Čehiju un konsultējoties ar sabiedrotajiem Eiropas Savienībā (ES) un NATO, pagājušajā nedēļā paziņoja, ka izraida no valsts Krievijas diplomātus.

Tādējādi visas trīs Baltijas valstis apliecinājušas atbalstu Čehijai, kura 17.aprīlī izraidīja 18 Krievijas diplomātus, kas saskaņā ar Čehijas izlūkdienesta atzinumu ir Krievijas izlūkdienestu slepenie aģenti. Kā ziņots, atbildot uz to, Krievija izraidīja 20 Čehijas vēstniecības darbiniekus.

Krievijas diplomātus izraidījušas arī Slovākija un Rumānija.

Lēmumu izraidīt Krievijas diplomātus Čehijas varasiestādes pieņēma, nonākot pie slēdziena, ka Krievijas izlūkdienesti ir saistīti ar sprādzienu munīcijas noliktavā.

Čehijas valdība arī lūgusi ES un NATO partnervalstis solidarizēties ar to un izraidīt daļu Krievijas vēstniecību darbinieku.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!