Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Sestdien Londonas ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku, lai izrādītu atbalstu palestīniešiem, kas iesaistīti arvien asākā konfliktā ar Izraēlu.

Demonstrācijas rīkotāji pieprasa no Lielbritānijas valdības "tūlītēju rīcību", lai apturētu "brutālo vardarbību pret palestīniešiem".

Pusdienlaikā demonstranti pulcējās Haidparkā, bet pēc tam devās uz Izraēlas vēstniecību, skandējot "Brīvību, brīvību Palestīnai!"

Kensingtonā pie Izraēlas vēstniecības tika uzslieta pagaidu skatuve, no kurienes pūli uzrunāja daudzi oratori.

Palestīniešu pašpārvaldes pārstāvis Apvienotajā Karalistē Husams Zumolts uzsvēra, ka šoreiz viss esot citādāk.

"Šoreiz no mums vairs nevarēs atgaiņāties. Mēs esam vienoti. Mums apspiešana ir līdz kaklam," paziņoja Zumolts. "Šodien mēs sakām - pietiek! Nost ar līdzdalību noziegumā! Paldies, ka esat kopā ar mums."

Pūli uzrunāja arī Diāna Ebota, kas savulaik bija leiboristu ēnu kabineta iekšlietu ministre, kad partiju vadīja tās galēji kreisā spārna līderis Džeremijs Korbins, kas savulaik izpelnījies apsūdzības antisemītismā.

"Mums jāatceras, ka esam starptautiskas kustības sastāvdaļa. Šī ir vispasaules kustība par taisnīgumu," sacīja Ebota. "Palestīniešu tautai atņemta viņu zeme, (..) un tagad viņi tiek nogalināti savās mājās. Tas viss ir nelikumīgi"

Demonstrāciju Londonā rīko tādas organizācijas kā Palestīniešu solidaritātes kampaņa, Aksas draugi, Palestīniešu forums Lielbritānijā, Koalīcija "Apturiet karu!" Kampaņa par kodolatbruņošanos un Lielbritānijas Musulmaņu apvienība.

Protesta akcijas rīkotāju pārstāvis pieprasīja no Lielbritānijas valdības "tūlītēju rīcību, lai apturētu (..) nesodītu palestīniešu apspiešanu."

"Apvienotās Karalistes valdība ir līdzvainīga šajos noziegumos, kamēr tā turpina Izraēlai sniegt militāro, diplomātisko un finansiālo atbalstu," uzsvēra organizatoru pārstāvis.

Demonstrācijas rīkotāji apgalvo, ka tās dalībnieku skaits esot sasniedzis 100 000.

Kā ziņots, kopš pirmdienas palestīniešu kaujinieki no Gazas joslas veic masīvu Izraēlas apšaudi ar raķetēm, uz ko Izraēla reaģējusi ar gaisa uzlidojumiem un artilērijas uguni, kas vērsta pret objektiem, kuri saistīti ar radikālo islāmistu grupējumu "Hamas" un citiem palestīniešu kaujinieku grupējumiem.

Līdz šim palestīnieši uz Izraēlu raidījuši jau vairāk nekā 2300 raķešu, nogalinot desmit cilvēkus, tostarp kādu bērnu un vienu karavīru, bet vairāk nekā 560 izraēlieši guvuši ievainojumus.

Savukārt Izraēlas uzlidojumos un artilērijas apšaudēs Gazas joslā nogalināti vismaz 139 cilvēki, tostarp 39 bērni. Aptuveni 950 cilvēki guvuši ievainojumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!