Izraēlā veiktā pētījumā konstatēts, ka ceturtā Covid-19 vakcīnas deva cilvēka antivielu skaitu, kas ir efektīvas pret omikronu, nedēļas laikā palielina pieckārtīgi.

Ar pētījuma sākotnējiem rezultātiem Izraēlas premjerministrs Naftali Benets (attēlā) iepazīstināja, otrdien apmeklējot Šebas slimnīcu Telavivā.

"Ceturtā vakcīna ir droša," sacīja premjers. Antivielu skaita "lēciens" "visticamāk nozīmē būtisku aizsardzības pieaugumu pret inficēšanos un pret hospitalizāciju ar smagu slimības gaitu, un simptomiem".

Tiesa gan, lielāks antivielu skaits vēl automātiski nenozīmē palielinātu aizsardzību pret inficēšanos vai slimību.

Šebas slimnīca pagājušajā nedēļā sāka izmēģinājumus, izmantojot "Pfizer"/"Biontech" vakcīnu un izziņoja vidusposma rezultātus svētdien, norādot, ka blaknes ir līdzīgas tām, kādas novērotas pēc trešās devas.

Izraēlā cilvēki ar imūndeficītu no piektdienas var saņemt ceturto poti. Arī daži seniori, kas dzīvo aprūpes namos, jau saņēmuši otro balstdevu.

Izraēla pirmdien uzsāka senioru un medicīnas darbinieku vakcinācijas kampaņu, un abas šīs grupas tagad arī var saņemt ceturto vakcīnas devu.

20 000 izraēliešu jau saņēmuši ceturto devu, un aptuveni 100 000 pierakstījušies ceturtās devas saņemšanai nākamo nedēļu laikā, sacīja Benets.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!