Foto: Reuters/Scanpix

Saistībā ar Krievijas spēku pulcināšanu pie Ukrainas robežas, Varšava nodos Kijevai munīciju, pretgaisa aizsardzības kompleksus "Grom" un dažāda veida dronus, vēsta aģentūra "Ukrinform".

To otrdien preses konferences laikā, paziņojot par plāniem sniegt militāro palīdzību Ukrainai, atklāja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis. Mediji jau pirmdien ziņoja, ka Polijas valdība plāno Ukrainai sniegt militāro palīdzību Krievijas atturēšanai.

Uz lūgumu precizēt, kādu tieši militāro palīdzību Varšava sniegs, Moraveckis atbildējis: "Munīcija, "Grom" un dažāda veida droni."

Tāpat tikšot sniegta humānā palīdzība, galvenokārt pirmās nepieciešamības preces.

"Grom" ir pārnēsājams pretgaisa aizsardzības komplekss, kas paredzēts zemu lidojošu mērķu apšaudīšanai no pleca. "Grom" izstrādāts Polijā deviņdesmito gadu sākumā, par pamatu ņemot padomju pretgaisa aizsardzības sistēmu "Igla".

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Foto: Daļa Grībauskaite un "Grom" militāro mācību laikā 2017. gadā Šauļos.

Vēstīts, ka kopš novembra pastāv Bažas par iespējamu Krievijas iebrukumu Ukrainā. Krievijā pie Ukrainas robežas tiek novērota karaspēka un tehnikas pulcināšana, savesto karavīru skaits tiek lēsts uz 127 tūkstošiem. Savukārt Maskava no ASV un NATO pieprasa īpašas "drošības garantijas", kas ietver NATO nepaplašināšanos uz austrumiem un spēku atvilkšanu no alianses jaunākajām dalībvalstīm, pretējā gadījumā solot īstenot "militāri tehniskus pasākumus".

Krievija jau 2014. gadā okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu un Krievijas atbalstītas bruņotas bandas pārņēmušas atsevišķas teritorijas Ukrainas austrumos, tāpēc faktiski karš Ukrainā notiek jau septiņus gadus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!