Foto: AFP/Scanpix/LETA

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans un Ukrainas līderis Volodomirs Zelenskis ceturtdien tikšanās laikā Kijevā parakstījuši vienošanos par turku kaujas dronu "Bayraktar" ražošanu Ukrainā, vēsta raidsabiedrība BBC.

Līgums par "Bayraktar" ražošanu radīs jaunas darbavietas, kā arī stiprinās Ukrainas aizsardzības spējas, uzsvēra Zelenski. Kijevas ražotie droni tiks aprīkoti ar ukraiņu dzinējiem un tie tiks piegādāti Ukrainas un Turcijas armijām, paskaidroja aizsardzības ministrs Aleksejs Rezņikovs.

Ukraina jau iepriekš vienojās par "Bayraktar" iegādi, bet 26. oktobrī ukraiņi pirmo reizi šo dronu lika lietā Donbasā, iznīcinot promaskavisko kaujinieku artilērijas iekārtu. Tolaik saskaņā ar oficiālajiem datiem Ukrainai bijuši 12 tādi droni un militārpersonas runāja par nodomu tuvākajā laikā iepirkt vēl divtik, skaidro BBC.

Savukārt decembrī aģentūra "Bloomberg", atsaucoties uz avotiem, ziņoja, ka patiesībā Ukraina ir iepirkusi daudz vairāk "Bayraktar", nekā atklāts publiski.

Turku droniem "Bayraktar" bija nozīmīga loma Azerbaidžānas uzvarā pār Armēnijas spēkiem Kalnu Karabahā 2020. gada rudens karā.

Vēstīts, ka kopš novembra pastāv bažas par iespējamu Krievijas iebrukumu Ukrainā. Krievijā pie Ukrainas robežas tiek novērota karaspēka un tehnikas pulcināšana, savesto karavīru skaits tiek lēsts uz 127 tūkstošiem. Savukārt Maskava no ASV un NATO pieprasa īpašas "drošības garantijas", kas ietver NATO nepaplašināšanos uz austrumiem un spēku atvilkšanu no alianses jaunākajām dalībvalstīm, pretējā gadījumā solot īstenot "militāri tehniskus pasākumus".

Krievija jau 2014. gadā okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu un Krievijas atbalstītas bruņotas bandas pārņēmušas atsevišķas teritorijas Ukrainas austrumos, tāpēc faktiski karš Ukrainā notiek jau septiņus gadus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!