Foto: AFP/Scanpix/LETA

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens brīdinājis, ka Krievijas plašs iebrukums Ukrainā var sākties jebkurā brīdī, raksta aģentūra "Reuters".

"Kā mēs jau teicām iepriekš, mēs atrodamies brīdī, kad iebrukums var sākties jebkurā laikā, un, lai būtu skaidrs, tas attiecas arī uz olimpiskajām spēlēm," norādīja ASV augstākais diplomāts. Šādu nostāju viņš pamatoja, minot faktu, ka Krievija uz robežas ar Ukrainu nosūtījusi vairāk spēku.

"Vienkārši sakot, mēs turpinām redzēt ļoti satraucošas Krievijas eskalācijas pazīmes, tostarp jaunu spēku ierašanos pie Ukrainas robežas," preses konferencē Austrālijas pilsētā Melburnā sacīja Blinkens.

Krievija kopš pērnā gada rudens pie Ukrainas ziemeļu un austrumu robežas Krievijā, kā arī dienvidos tās okupētajā Ukrainas Krimā savelk armiju un bruņutehniku, kā arī pastiprināti īsteno militārās mācības gan Krievijas faktiski kontrolētajā Piedņestrā, gan Melnajā jūrā, gan Baltkrievijā, kur arī pēdējo mēnešu laikā savilkti būtiska spēku daļa. Spēku savilkšana aizvien turpinās, un jau pērn novembrī tika lēsts, ka Krievija pie Ukrainas robežas sapulcinājusi vairāk nekā 127 000 vīru lielus spēkus.

Kremļa pārstāvji tikmēr turpina apgalvot, ka Krievija nevienu neapdraudot un apgalvojumi par pretējo esot tikai iegansts NATO spēku savilkšanai ap Krieviju. Krievijas pārstāvji arī turpina noliegt, ka tās armija jau 2014. gadā iebruka un okupēja Krimu, kā arī kopā ar Krievijas bruņotām bandām sagrāba daļu Ukrainas Doņeckas un Luhanskas apgabalu, kurā kopš tā laika turpinās aktīva karadarbība.

Reaģējot uz Krievijas potenciālajiem draudiem, NATO palielinājusi karaspēka apjomus reģionā, kā arī atsevišķas Rietumvalstis sniedz Ukrainai militāru palīdzību, tomēr šī spēku koncentrācija ir salīdzinoši niecīga un vairāk simboliska norāde par gatavību, lai atturētu Krievijas uzbrukumu, kamēr Krievijas savilktie spēki un ieroči liecina par gatavošanos uzbrukumam.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!