Foto: AFP/Scanpix

Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers svētdien pārliecinoši pārvēlēts amatā uz vēl vienu piecu gadu pilnvaru termiņu.

Prezidentu Vācijā aizklātā balsojumā vēlē īpaša Federālā sapulce, ko veido Bundestāga deputāti un tikpat liels skaits pārstāvju no 16 Vācijas federālajām zemēm. Šteinmeiers saņēmis 1045 no 1437 balsīm.

Atbalstu viņa kandidatūrai jau pirms balsojuma apliecināja ne tikai trīs valdošās koalīcijas partijas - Sociāldemokrātiskā partija, Zaļo partija un partija "Brīvie demokrāti", bet arī opozīcijā esošā Kristīgo demokrātu savienība un tās Bavārijas māsas partija - Kristīgi sociālā savienība.

Savā uzrunā pēc ievēlēšanas Šteinmeiers vērsies pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina, aicinot viņu "atlaist vaļā cilpu ap Ukrainas kaklu un pievienoties centieniem saglabāt mieru Eiropā".

Pēc viņa vārdiem, Putinam "nevajadzētu novērtēt par zemu demokrātijas spēku".

Vācijas prezidentam ir galvenokārt ceremoniālas funkcijas, bet vienlaikus arī liela morālā autoritāte.

Šteinmeiers, kas šobrīd ir 66 gadus vecs, prezidenta amatā pirmo reizi stājās 2017.gadā. Līdz tam viņš divas reizes bijis toreizējās kancleres Angelas Merkeles valdības ārlietu ministrs, bet vēl pirms tam

vadījis viņas priekšteča Gerharda Šrēdera kanceleju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!