Foto: EPA/Scanpix/LETA

Krievija ar rīkojumu izvietot karaspēku Austrumukrainā ir atmaskojusi savus patiesos nodomus, pirmdien ANO Drošības padomes sēdē sacīja Vācijas vēstniece Antje Lēndertse.

"Krievija atkārtoti uzstājusi, ka tā nav šī konflikta puse. Šodien tā sevi ir atmaskojusi un apliecina, ka tā vienmēr tāda ir bijusi," padomei sacīja vācu diplomāte.

"Ar mūsu sabiedrotajiem un partneriem mēs īstenosim stingrus un adekvātus pasākumus, atbildot uz Krievijas veiktajiem starptautisko tiesību pārkāpumiem, kam būs nopietnas ekonomiskās, politiskās un ģeostratēģiskās sekas," sacīja Lēndertse.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien atzina tā dēvēto Doņeckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību, neraugoties uz rietumvalstu brīdinājumiem, ka šāds solis var novest pie jaunām sankcijām.

Putins pirmdienas vakarā uzdeva Aizsardzības ministrijai nodrošināt, lai Krievijas bruņotie spēki "uzturētu mieru" tā sauktajās Donbasa "tautas republikās".

Šis dekrēts nozīmē oficiālu Krievijas armijas ievešanu šajās jau iepriekš faktiski okupētajās Ukrainas austrumu teritorijās.

Atzīstot tā saukto Donbasa "republiku" "neatkarību", Putins ir ''saplēsis Minskas vienošanās", kas 2015. gadā tika noslēgtas ar mērķi atrisināt bruņoto konfliktu Donbasā, pirmdien ANO Drošības padomē sacīja ASV vēstniece Tomasa-Grīnfīlda.

Putins sapņo par Krievijas impērijas atjaunošanu, brīdināja amerikāņu diplomāte.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!