Foto: AFP/Scanpix/LETA
ANO Ģenerālā asambleja trešdien, 2. martā, ar pārliecinošu balsu vairākumu pieņēmusi rezolūciju, kurā nosodīta Krievijas agresija pret Ukrainu un pieprasīts, lai Krievija nekavējoties izved savu karaspēku no šīs valsts.

Pēc vairāk nekā divas dienas ilgām debatēm šādu rezolūciju atbalstījusi 141 no 193 dalībvalstīm, to vidū Latvija. Atturējušās 35 valstis, tai skaitā Ķīna. Vēl 12 dalībvalstis balsojumā nepiedalījās un tikai piecas - Krievija, Baltkrievija, Eritreja, Ziemeļkoreja un Sīrija - balsojušas pret.

Dokumentā izteikts pārliecinošs starptautiskās sabiedrības nosodījums Krievijas agresijai pret Ukrainu, kā arī Baltkrievijas iesaistei un atbalstam nelikumīga spēka lietošanā. Rezolūcija pieprasa nekavējoties izbeigt militārās aktivitātes Ukrainā un izvest Krievijas karaspēku no Ukrainas teritorijas.

Tajā apliecināts stingrs atbalsts Ukrainas suverenitātei, neatkarībai, vienotībai un teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās un pievērsta uzmanība satraucošajai humānajai situācijai un nepieciešamībai sniegt tūlītēju atbalstu Ukrainas bēgļiem.

Ukrainas vēstnieks ANO Sergijs Kisļica trešdien, 2. martā, ANO Ģenerālā asamblejas debatēs pirms balsojuma apsūdzēja Krieviju genocīda pastrādāšanā Ukrainā.

"Viņi ir ieradušies atņemt Ukrainai tiesības eksistēt. Jau tagad ir skaidrs, ka Krievijas mērķis nav tikai okupācija. Tas ir genocīds," paziņoja Kisļica.

Rezolūcija, kam ir nesaistošs raksturs, pieņemta ANO Ģenerālās asamblejas ārkārtas sēdē, jo to nebija iespējams pieņemt ANO Drošības padomē, kurā Krievijai ir veto tiesības.

Starptautiskā sabiedrība ir apliecinājusi stingru atbalstu Ukrainas suverenitātei, neatkarībai, vienotībai un teritoriālajai integritātei tās starptautiski atzītajās robežās, kā arī sniedz plašu atbalstu Ukrainai šajā grūtajā brīdī, pēc šī balsojuma uzsver Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM).

ĀM atzīmē, ka rezolūcija tika pieņemta ANO Ģenerālās asamblejas ārkārtas speciālā sesijā pēc tam, kad ANO Drošības padome nevarēja vienoties par rezolūciju Krievijas negatīvā balsojuma (veto) dēļ.

Vairāk nekā divas trešdaļas pasaules valstu nosodīja Krievijas īstenoto militāro agresiju Ukrainā un uzbrukumus civiliedzīvotājiem, aicinot nekavējoties to izbeigt. Paužot solidaritāti ar Ukrainu, tika uzsvērta satraucošā humanitārā situācija un tūlītēja atbalsta sniegšana bēgļiem no Ukrainas.

Latvija stingri nosodīja Krievijas agresiju un īstenoto brutālo uzbrukumu Ukrainai, kuru atbalsta Baltkrievijas režīms.

Latvija aicina nekavējoties pārtraukt Krievijas īstenotās militārās darbības un izvest visus Krievijas militāros spēkus no Ukrainas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!