Foto: AFP/Scanpix
Visās Krievijas skolās ceturtdien paredzēta mācību stunda par tā sauktās specoperācijas Ukrainā nepieciešamību, ziņoja Krievijas Izglītības ministrija un ziņu portāls "Meduza".

Viskrievijas atklātajā mācību stundā "Miera aizstāvji" skolēniem tiks stāstīts par "atbrīvošanas misiju Ukrainā" un par tās nepieciešamību.

Skolēniem stāstīs par to, "kādus draudus rada NATO" un kāpēc "Krievija cēlusies aizstāvēt Doņeckas un Luganskas tautas republiku mierīgos iedzīvotājus".

Krievijas Izglītības ministrija arī solīja palīdzēt tikt skaidrībā par to, kā "atšķirt patiesību no meliem milzīgajā informācijas, fotogrāfiju un videoierakstu plūsmā, ar kuriem ir pārpilns internets".

"Meduza" ziņoja, ka stundu vadīs televīzijas raidījumu vadītāja Sofija Homenko, Viskrievijas tautas frontes centrālā štāba loceklis Deniss Polunčukovs un par militārās vēstures ekspertu dēvētais Pjotrs Iškovs.

Jau vēstīts, ka Krievijas varasiestādes ir pasludinājušas par "viltus ziņām" jebkuru informāciju, kas atklāj Ukrainā pastrādātos kara noziegumus, civiliedzīvotāju slepkavošanu, krievu ciestos zaudējumus un ukraiņu tautas pretestību iebrucējiem.

Krievijā pat aizliegts pret Ukrainu uzsākto karu saukt par karu vai iebrukumu, vai jebkurā citā piemērotā vārdā. Visi Krievijas mediji ir spiesti lietot diktatora Vladimira Putina uzspiesto eifēmismu - "specoperācija".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!