Foto: EPA/Scanpix/LETA
Izraēlā pie Telavivas pilsētas otrdien notika bruņots uzbrukums, kurā nogalināti pieci cilvēki, paziņoja ārkārtas medicīniskās palīdzības dienests "Magen David Adom".

Ultraortodoksālo jūdaistu pilsētas Bneibrakas un kaimiņpilsētas Ramatganas iedzīvotāji ziņoja, ka kāds vīrietis braukājis apkārt un šāvis uz garāmgājējiem. Izraēlas policija vēlāk pavēstīja, ka šo uzbrucēju nošāvuši drošības spēki.

Izraēlas mediji ziņoja, ka uzbrucējs bijis palestīnietis no Jordānas Rietumkrasta Diā Hamaršahs, kurš bija pavadījis četrus gadus Izraēlas valsts cietumos.

Nogalināto vidū ir divi Ukrainas pilsoņi, trešdien pavēstīja policija.

Nogalināto vidū ir "ārzemnieks no Ukrainas, 23 gadus vecs" un "ārzemnieks no Ukrainas, 32 gadus vecs", teikts policijas paziņojumā.

Izraēlā dzīvo aptuveni 15 000 Ukrainas pilsoņu, bet kopš 24.februāra, kad Krievija sāka pilna mēroga karu pret Ukrainu, Izraēla uzņēmusi gandrīz 20 000 bēgļu no Ukrainas, liecina Iekšlietu ministrijas aplēses.

Divi uzbrukumā otrdien nogalinātie Ukrainas pilsoņi Izraēlā uzturējušies jau kādu laiku un nav kara bēgļi, vēsta mediji.

Palestīnas pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass negaidīti nosodīja otrdienas uzbrukumu. "Palestīniešu un izraēliešu civiliedzīvotāju nogalināšana tikai novedīs pie tālākas situācijas pasliktināšanās, kamēr mēs visi tiecamies pēc stabilitātes," teikts Abasa paziņojumā.

Izraēlas premjerministrs Naftali Benets paziņoja, ka valsts "saskaras ar slepkavnieciska (..) terorisma vilni".

Šis bija trešais uzbrukums ar cilvēku upuriem Izraēlā pēdējās nedēļas laikā. Šajos uzbrukumos dzīvību zaudējuši 11 cilvēki, ieskaitot to vaininiekus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!