Foto: AP/Scanpix/LETA

Visām pasaules valstīm ir jābūt gatavām tam, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins savā karā pret Ukrainu var pielietot taktiskos kodolieročus, intervijā ASV telekanālam CNN sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Putins var ķerties pie kodolieroču vai ķīmisko ieroču izmantošanas, jo viņš neciena Ukrainas tautas dzīvību, norādīja prezidents.

"Ne tikai man, visai pasaulei, visām valstīm ir jāuztraucas, jo tā var būt nepatiesa informācija, bet tā var būt patiesība. Ķīmiskie ieroči. Viņi var to izdarīt, viņiem tautas dzīvība nav nekas," skaidroja Zelenskis.

"Ir jādomā, nevajag baidīties, bet jābūt gataviem. Bet tas jautājums nav Ukrainai, ne tikai Ukrainai, bet visai pasaulei, tā es uzskatu," sacīja prezidents.

Krievijas neveiksmes tās iebrukumā Ukrainā var pamudināt Putinu lietot taktisko vai zemas jaudas kodolieroci, ceturtdien brīdināja ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktors Viljams Bērnss.

Kremlis noteica augstu trauksmes gatavību savos kodolspēkos drīz pēc pilna apjoma iebrukuma Ukrainā sākuma 24. februārī, bet ASV nav redzējušas "daudz praktisku pierādījumu" par notikumu attīstību šajā jomā, kas radītu lielāku satraukumu, piebilda CIP direktors.

Krievijai ir daudz taktisko kodolieroču, kas ir mazāk spēcīgi par atombumbu, ko ASV nometa uz Hirosimu Otrā pasaules kara beigu posmā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!