Фото: AFP/Scanpix/LETA

Ukraina jau sākusi saņemt bruņojumu no jaunākās ASV militārās palīdzības partijas 800 miljonu dolāru vērtībā, par kuru Savienotās Valstis paziņoja šonedēļ, telekanālam CNN sestdien sacīja Baltā nama amatpersona.

Šī palīdzības partija ietver 11 PSRS ražotus helikopterus "Mi-8" un "Mi-17", 18 155 milimetru haubices un tām nepieciešamo munīciju, 200 ASV ražotus bruņutransportierus "M113", 500 prettanku raķetes "Javelin", 300 bezpilota lidaparātus "Switchblade", desmit artilērijas šāviņu novērošanas radarus "AN/TPQ-36", divus gaisa telpas izlūkošanas radarus "AN/MPQ-64 Sentinel", 100 daudzfunkcionālās bruņumašīnas un mīnas "M18A1 Claymore".

ASV piegādās Ukrainai arī krasta apsardzes kuģu, sprāgstvielas, aizsargtērpus un radioloģiskās, bakterioloģiskās, ķīmiskās un kodolaizsardzības līdzekļus, 30 000 ķiveru un bruņuvestu, vairāk nekā 2000 optisko un lāzera tēmēkļu, kā arī medicīnas preces.

Iepriekš ASV Aizsardzības ministrijas amatpersona CNN teica, ka bruņojums ar amerikāņu militārajām transportidmašīnām tiks nogādāts Ukrainas robežas tuvumā, kur to saņems Ukrainas pārstāvji.

Kopš Krievijas karaspēks 24. februārī iebruka Ukrainā, Vašingtona piešķīrusi Kijivai militāro palīdzību 2,6 miljardu dolāru vērtībā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !