Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas okupācijas spēki sākuši atsevišķu savu vienību izvešanu no gandrīz pilnībā sagrautās Ukrainas ostas pilsētas Mariupoles, liecina ASV Aizsardzības ministrijas rīcībā esošā informācija.

Mariupoli atstājušās vienības tiek pārvestas ziemeļrietumu virzienā, teikts Pentagona ziņojumā.

Vienlaikus, kā atzīmē Pentagonā, kauja par pilsētu turpinās un Krievijas spēki joprojām nav ieguvuši pilnīgu kontroli pār apdzīvoto vietu.

Šī iemesla dēļ okupanti turpina raķešu un aviācijas triecienus. Ja pilsēta būtu pilnībā ieņemta, bombardēšana nebūtu nepieciešama, paskaidro ASV iestādē.

Iepriekš arī britu izlūki ziņoja, ka Krievija varētu daļu Mariupoles operācijā iesaistīto spēku novirzīt uz citām vietām Ukrainā.

Ostas pilsēta Mariupole jau no pirmajām Krievijas pilna mēroga iebrukuma dienām nonāca aplenkumā. Pašlaik pretestība okupantiem turpinās metalurģijas kombināta "Azovstaļ" teritorijā, kuru pilnīgs blokādes apstākļos bez apgādes aizsargā Ukrainas karavīri.

Azovstaļ" bunkuros patvērušies arī simtiem civiliedzīvotāju. Neliels ieskats, kādi apstākļi ir bunkuros, skatāms te.

Tiek lēsts, ka kopumā Mariupolē joprojām iesprostoti ap 100 000 cilvēku, bet ap 90% ēku ir sagrautas. Bojāgājušo civiliedzīvotāju skaits tiek vērtēts uz 20 tūkstošiem.

Mariupoles iekarošana Krievijai nodrošinātu kontroli pār lielu daļu teritorijas Ukrainas dienvidos un austrumos, kā arī drošu sauszemes savienojumu no Krievijas uz Krimu.

Mariupole ir nozīmīga osta, kuras zaudēšana Kijivai rada ekonomiskas problēmas.

Savukārt Kremlim Mariupoles iekarošana būtu iespēja prezentēt "panākumus" jau vairāk par mēnesi ilgstošajā karā, kā arī iespēja propagandai par "denacifikāciju".

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Tomēr līdz šim Krievijas spēki nav spējuši ieņemt ne galvaspilsētu Kijivu, ne kādu citu no lielākajām Ukrainas pilsētām.

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!