Foto: TASS/Scanpix/LETA

Sākoties 66. kara dienai, Krievijas armija turpina uzbrukt Austrumu operācijas zonā ar mērķi iegūt pilnīgu kontroli Doneckas un Luhanskas apgabalos un izveidot sauszemes koridoru ar pagaidu okupēto Krimas pussalu, tomēr būtiskus panākumus iebrucēji nav guvuši, sestdien ziņo Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštābs.

"Krievijas armija veic aviācijas, raķešu triecienu un ar artilēriju apšauda civilo un militāro infrastruktūru Ukrainas teritorijas iekšienē, mūsu karaspēka pozīcijas pie kontaktlīnijas un pierobežas rajonos. Turpinās okupantu pārgrupēšanās un spēku pastiprināšana," Ukrainas armija raksturo pretinieku darbības.

Volīnijas un Poļesjes virzienos Krievijas spēki aktīvas darbības nav veikuši un būtiskas situācijas izmaiņas nav novērotas.

Siverskas virzienā ienaidnieks apšaudījis ukraiņu pozīcijas Kindrativkas, Kateriņivkas, Svarkoves un Bilokopitoves rajonos.

Krievijas spēki Slobožanskes virzienā koncentrējas uz iegūto pozīciju noturēšanu un Ukrainas Bruņoto spēku vienību apšaudīšanu. Lai pastiprinātu savus spēkus, Krievija pārvieto atsevišķas Austrumu militārā apgabala vienības no Belgorodas apgabala uz Izjumas apkaimi.

Uzbrukumos Sulihivkai un Dobheņkei Krievijas spēki panākumus neguva. Lai segtu savas vienības Harkivas un Izjumas virzienos, ienaidnieks cenšas izvietot pretgaisa aizsardzības spēkus un līdzekļus, vēsta Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštābs.

Kaujas darbības bez Krievijas panākumiem turpinās Austrumu operācijas zonā, kur Krievijas karaspēks turpina uzbrukt Limanskes rajonā un Severodoneckas rajonā, kur cenšas sagrābt teritorijas Rubižnes, Popasnas un Kurahoves virzienos.

Zaporižjas virzienā pretinieks turpina apšaudīt ukraiņu spēkus, savukārt Dienvidbugas virzienā aktīvas uzbrukuma darbības Krievija nav veikusi, vien fiksētas atsevišķas Ukrainas spēku apšaudes.

Besarābijas virzienā būtiskas izmaiņas nav notikušas, savukārt Mikolajivas virzienā Krievija ir aktivizējusi gaisa izlūkošanu. Ukrainas armijas ģenerālštābs uzskata, ka izlūkošanas mērķis ir noskaidrot ukraiņu spēku rezerves un darbības.

Aizvadītajā diennaktī Ukrainas spēki notriekuši desmit mērķus gaisā: vienu lidmašīnu un deviņus taktiski operatīvā līmeņa bezpilota lidaparātus "Orlan-10".

Doneckas un Luhanskas apgabalos aizvadītajā diennaktī atvairīti 14 ienaidnieka uzbrukumi, iznīcināti 11 tanki, septiņas artilērijas sistēmas, 28 bruņutehnikas vienības un 14 automašīnas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!