Foto: Reuters/Scanpix

Krievijas prezidents Vladimirs Putins varētu izmantot 9.maija Uzvaras parādi, lai izsludinātu masveida mobilizāciju pēdējam triecienam pret Ukrainu, piektdien prognozēja Lielbritānijas aizsardzības ministrs Bens Volless.

Ministrs sacīja, ka Putins varētu pieteikt jaunu karu pasaules "nacistiem" šajā parādē, kas veltīta Krievijas uzvarai pār nacistisko Vāciju Otrajā pasaules karā, ziņoja britu laikraksts "Daily Mail".

"Nebūšu pārsteigts (..) ka viņš, droši vien, grasās paziņot, ka "tagad mēs atrodamies karastāvoklī ar visas pasaules nacistiem un mums nepieciešams veikt masveidīgu krievu tautas mobilizāciju"," sacīja Volless.

"Putins, kurš ir cietis neveiksmi gandrīz visos mērķos, varētu mēģināt konsolidēt to, kas viņam ir (..) un vienkārši kļūt par sava veida audzēju valsts iekšienē," teica ministrs.

"Mums vajag palīdzēt ukraiņiem efektīvi atrauties no klints un saglabāt impulsu, spiežot viņus atpakaļ," piebilda Volless.

Ministrs arī atzīmēja, ka, lai gan viņam nav ziņu par to, ka Putins plānotu nākt klajā ar šādu paziņojumu, prognoze par to ir izteikta, ņemot vērā Putina iepriekšējos komentārus.

"Es domāju, ka viņš mēģinās attiekties no savas "specoperācijas". Viņš sagatavojis augsni tam, lai varētu pateikt: skatieties, šis tagad ir karš pret nacistiem un man vajag vairāk cilvēku. Man vajag vairāk krievu lielgabalu gaļas," sacīja Volless.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!