Foto: Reuters//Scanpix/LETA

Informācija par tā dēvētā Kijivas spoka jeb Ukrainas gaisa spēku pilota, kurš notriecis daudzus Krievijas lidaparātus, nāvi nav patiesa, sestdien paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku Gaisa spēku pavēlniecības preses dienestā, uzsverot, ka "Kijivas spoks" nav viens konkrēts pilots.

"Kārtējo reizi lūdzam Ukrainas sabiedrību neatkāpties no elementāras informācijas higiēnas normām, neuzdot vēlamo par esošo, pirms izplatīt tālāk pārbaudīt informācijas avotus. Ukrainas varonis Stepans Tarabalka nav "Kijivas spoks" un viņš nenotrieca 40 lidmašīnu. 2022. gada 13. martā majors Stepans Tarabalka krita varoņa nāvē gaisa cīņā ar pārākiem Krievijas okupantu spēkiem," lasāms Ukrainas armijas paziņojumā.

Vienlaikus Ukrainas gaisa spēkos uzsvēra, ka tāda "Kijivas spoka" nemaz nav. "Tā ir ukraiņu radīta supervaroņa leģenda. Domājams, ka tas ir Gaisa spēku taktiskās aviācijas 40. brigādes, kas aizsargā galvaspilsētas debesis, pilotus apvienojošs tēls," paskaidroja pavēlniecībā.

"Kijivas spoks" ir pilsētas leģenda par Ukrainas asu, kurš ar iznīcinātāju "MiG-29" kara pirmajās 30 stundās februārī it kā notriecis sešas krievu lidmašīnas. Lai gan neviens avots konkrētu izcilā lidotāja aprakstu un pierādījumus viņa varoņdarbiem nesniedza, varonīgā Kijivas debesu aizstāvja tēls ātri izplatījās Ukrainas medijos un sociālajos tīklos.

Piektdien ietekmīgais britu laikraksts "The Times" publicēja rakstu par "Kijivas spoka" nāvi, paziņojot, ka tas ir gaisa kaujā kritušais majors Stepans Tarabalka.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!