Foto: AP/Scanpix/LETA

Mērķi, kādus Krievijas armija izvēlas Ukrainā, liecina, ka Krievijai šis ir iznīcināšanas karš, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Šodien Krievijas karaspēks turpināja dot triecienus mūsu valsts teritorijai. Tas, ko viņi sev izvēlas par mērķiem, kārtējo reizi pierāda, ka karš pret Ukrainu krievu armijai ir iznīcināšanas karš. Deva triecienus lauksaimniecības uzņēmumu noliktavām, sagrāva noliktavu ar graudiem, apšaudīja arī noliktavu ar mēslojumu, turpināja dot triecienus dzīvojamajiem kvartāliem Harkivas apgabalā, Donbasā," sacīja Zelenskis svētdienas vakarā ierakstītajā videouzrunā.

"Kas var būt Krievijas stratēģiskie panākumi šajā karā? Godīgi sakot - nezinu. Sagrautās cilvēku dzīves un sadedzinātais vai nozagtais īpašums Krievijai neko nedos, tikai palielinās Krievijas valsts toksiskumu un to [cilvēku] skaitu pasaulē, kuri strādās, lai izolētu Krieviju," teica Ukrainas prezidents.

Ukrainā no kauju darbības rajoniem pa humānajiem koridoriem, kas izveidoti pēc sarunām ar Krievijas pusi, izdevies evakuēt vairāk nekā 350 000 cilvēku, pavēstīja Zelenskis.

"Humāno koridoru organizācija ir viens no elementiem sarunu procesā, kas turpinās. Tas ir ļoti sarežģīts. Tomēr, lai arī cik sarežģīti tas nebūtu, mums no kauju darbības zonas izdevies izglābt vairāk nekā 350 000 cilvēku," videovēstījumā svētdienas vakarā sacīja prezidents.

Cilvēku evakuāciju no Mariupoles rūpnīcas "Azovstaļ" teritorijas izdevies organizēt pēc vairākas nedēļas ilgušām sarunām ar Krievijas pusi, viņš uzsvēra.

"Nebija nevienas dienas, kad mēs necenstos rast tādu risinājumu, kas nodrošinātu mūsu cilvēku glābšanu. Šodien pirmo reizi visu kara dienu laikā sāka strādāt šis dzīvībai svarīgais koridors. Vispirms bija divas uguns pārtraukšanas dienas šajā teritorijā," sacīja prezidents.

Pirmie evakuētie pirmdien ieradīsies Zaporižjā, kur viņus sagaidīs prezidenta biroja komanda, norādīja valsts galva.

"Ceru, ka rīt (pirmdien) tiks ievēroti visi nosacījumi, lai turpinātu cilvēku izvešanu. Plānojam sākt plkst.8 no rīta," viņš sacīja.

Zelenskis arī izteica pateicību visiem, kas piedalījās cilvēku glābšanā un humānā koridora nodrošināšanā.

"Arī turpmāk darīsim visu, lai evakuētu mūsu cilvēkus no "Azovstaļ" un Mariupoles kopumā," rezumēja prezidents.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!