Foto: Scanpix/Reuters

Krievijas tīmekļa ziņu medija "Lenta.ru" galvenajā lapā pirmdien publicēti vairāki materiāli, kuros kritizēts Krievijas prezidents Vladimirs Putins un karš Ukrainā, vēsta izdevums "Mediazona".

Publikācijas ar Putina nopēlumu no medija tīmekļa vietnes pazudušas, tomēr "Lenta.ru" galvenā lapa saglabājusies tīmekļa arhīvā.

"Lenta.ru" bija publicētas ziņas ar šādiem virsrakstiem - "Putins izraisīja vienu no 21.gadsimta asiņainākajiem kariem", "Vladimirs Putins pārvērties nožēlojamā diktatorā un paranoiķī", "Krievijas elite sirgst ar nepotismu un iztapību", kā arī publikācija "Ar karu vieglāk piesegt izgāšanos ekonomikā. Putinam ir jāaiziet. Viņš izraisīja bezjēdzīgu karu un ved Krieviju uz bezdibeni".

Visu publikāciju sākumā ir norāde, ka "šis materiāls nav saskaņots ar vadību, bet par tā publikāciju Prezidenta administrācija izdevumam sados pa kaklu".

Publikāciju beigās savukārt ir norāde, ka atbildību uzņemas nodaļu "Ekonomika" un "Dzīves vide" vadītājs Jegors Poļakovs un šo nodaļu redaktore Aleksandra Mirošņikova.

"Mediazona" avots izdevumā apstiprināja, ka to izdarījuši "Lenta.ru" līdzstrādnieki, nomainot tekstu jau publicētos materiālos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!