Foto: RIA Novosti/Scanpix/LETA
Čečenijā cilvēktiesību organizāciju un blogeru uzmanības centrā nonākušas iedzīvotāju sūdzības par nolaupīšanām, kuru mērķis ir piespiest viņus kā "brīvprātīgos" doties karot uz Ukrainu.

Cilvēki tiek nolaupīti, turēti slepenos cietumos, kur viņiem tiek draudēts ar ieslodzījumu uz nenoteiktu laiku gadījumā, ja viņi atteiksies doties karot. Nolaupīto cilvēku vidū ir arī invalīdi un ierēdņi, kuriem uzdots parakstīt iesniegumu par pievienošanos "brīvprātīgajiem", ziņo cilvēktiesību organizācijas.

Opozīcijas kustība 1ADAT, atsaucoties uz cilvēkiem, kas pabijuši slepenajos cietumos, ziņo, ka vienā šādā vietā ieslodzīti aptuveni 100 cilvēki, bet citā aptuveni 30.

"Viņiem un viņu ģimenēm tiek draudēts, liekot parakstīt papīrus. Lai gan viņi kategoriski nevēlējās iet karā, tas ir pret viņu gribu. Turklāt ievainojuma vai nāves gadījumā dokumentos noteiktas ārkārtīgi mazas summas, ne tādas, par kādām runā propaganda," norādīja cilvēktiesību biedrības "Vaifond" pārstāve.

Opozīcijas blogeris Islams Belokijevs ziņo par desmitiem apstiprinātu nolaupīšanas gadījumu, piebilstot, ka pie cilvēktiesību aktīvistiem vēršas tikai neliela daļa upuru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!