Foto: SIPA/Scanpix/LETA

Polijas prezidents Andžejs Duda trešdien intervijā paudis viedokli, ka Krievijai jāizved savs karaspēks no Ukrainas, kurai jāatgriežas pie savām starptautiski atzītajām robežām.

Duda intervijā Polijas raidorganizācijai TVP sacīja, ka ir jāievēro starptautisko tiesību standarti.

"Tas nozīmē, ka Ukrainai ir jāatgriežas pie savām starptautiski atzītajām robežām, un Krievijai jāatkāpjas no visām teritorijām, ko tā ir ieņēmusi," paziņoja Duda.

"Tātad Krievijai jāatdod Doneckas apgabals un Krimas pussala," norādīja Duda, piebilstot, ka "Krievija brutāli sagrāba šīs teritorijas, pārkāpjot visus noteikumus".

Duda intervijā arī sacīja, ka valstīm ir jārespektē noteikumi, kurām tās ir piekritušas, piemēram, ANO statūti.

Viņš uzsvēra, ka tad, "ja starptautiskās tiesības neattiektos uz impērijām", šāds scenārijs faktiski nozīmētu to, ka vispār nav noteikumu, kas beigtos slikti.

"Starptautiskajai kārtībai ir jābalstās uz tiesībām, jo starptautiskās tiesības garantē mieru. Ja tās tiks ievērotas, būs miers," uzsvēra Polijas prezidents.

73% poļu bažījas, ka Krievija apdraud Poliju, liecina aptauja

73% poļu ir nobažījušies, ka Krievija apdraud Poliju, liecina jauna aptauja.

29% aptaujāto norādīja, ka neapšaubāmi tic, ka karš Ukrainā apdraud Polijas drošību, un 44% norādīja, ka šāds apgalvojums ir drīzāk patiess. Kopumā 73% poļu pauda bažas par Polijas drošību, liecina pētījumu centra CBOS jaunākās aptaujas dati.

Tikai 3% aptaujāto pauda pārliecību par nākotni, norādot, ka viņi noteikti nesaskata risku drošībai. Tikmēr 18% respondentu norādīja, ka drīzāk nesaskata draudus drošībai.

Sešiem procentiem aptaujāto nebija viedokļa šajā jautājumā.

40% poļu uzskata, ka karš Ukrainā saasināsies un paplašināsies arī uz citām valstīm, bet 30% aptaujāto uzskata, ka karš neizplatīsies uz citām valstīm. Atlikušajiem 30% nebija viedokļa šajā jautājumā.

CBOS veica aptauju no 2.maija līdz 12.maijam, aptaujājot 1087 cilvēkus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!