Foto: AP/Scanpix/LETA

Lietuvā trīsarpus dienu laikā izdevies savākt ziedojumos piecus miljonus eiro, kas vajadzīgi, lai iegādātos un uzdāvinātu Ukrainai Turcijā ražoto bezpilota lidaparātu "Bayraktar TB2", paziņojis līdzekļu vākšanas kampaņas ierosinātājs žurnālists Andrjus Tapins, pateikdamies visiem ziedotājiem.

No trešdienas, kad šī akcija tika izziņota, līdz sestdienas vakaram savākti vairāk nekā 5 065 000 eiro.

Aicinājumam atsaukušies arī ziedotāji no Latvijas, Igaunijas un citām valstīm - Lielbritānijas, Īrijas, Norvēģijas, ASV un pat no Filipīnām. Prāva daļa naudas savākta nelielos privātos ziedojumos, akcijā piedalījušās arī daudzas pazīstamas Lietuvas personības, uzņēmēji, politiķi.

Paša Tapina dibinātā mediju kompānija "Laisves TV" ziedojusi 62 000 eiro. Visu summu bija iecerēts savākt trīs nedēļu laikā, bet cilvēku atsaucība izrādījusies negaidīti liela.

Savāktie līdzekļi tiks nodoti Lietuvas Aizsardzības ministrijai, kas iepriekš paudusi atbalstu šai idejai. Ministrijas pārstāvji nākamnedēļ dosies uz Turciju runāt par lidaparāta iegādi un parakstīt nodomu protokolu.

Tapins iepriekš uzsvēris, ka šīs akcijas mērķis ir simbolisks - ne tikai savākt naudu "Bayraktar" iegādei, bet arī piesaistīt pasaules uzmanību Ukrainas situācijai un sniegt morālu atbalstu ukraiņiem.

"Bayraktar" ir kļuvis par Ukrainas pretestības simbolu, kopš Krievija 24. februārī sāka atkārtoto iebrukumu valstī. Tas izmantots Krievijas bruņutransporta, pretgaisa aizsardzības un pat tanku iznīcināšanā. Ziņots, ka "Bayraktar" tika izmantots arī operācijā, kad ar pretkuģu raķetēm "Neptun" aprīlī tika iznīcināts Krievijas kreiseris "Moskva".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!