Foto: Liveuamap

Krievijas karavīri kontrolē 70% Severodoneckas, daļa Ukrainas karavīru turpina kaujas, bet daļa atkāpusies uz iepriekš sagatavotām pozīcijām, pavēstīja Luhanskas apgabala kara administrācijas vadītājs Serhijs Haidajs.

Visas Luhanskas apgabala apdzīvotās vietas tiek pastāvīgi apšaudītas, evakuācija ir pārtraukta, piebilda gubernators.

Kā rīta kopsavilkumā situāciju raksturoja Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs, "agresors veica trieciena darbības Severodoncekas ziemeļu, dienvidu un austrumu rajonos, atsevišķām apakšvienībām izdevās gūt panākumus, nocietināties pilsētas centrā".

Lisičanskas pilsētu, kas atrodas tieši līdzās Severodoneckai, pilnībā kontrolē Ukrainas spēki, ziņapmaiņas platformā "Telegram" norādīja Haidajs, uzsverot, ka pilsēta atrodas stratēģiski izdevīgā vietā.

Britu Aizsardzības ministrija trešdien no rīta ziņoja, ka okupanti, visticamāk, kontrolē vairāk nekā pusi Severodoneckas.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!