Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Francijas prezidents Emanuels Makrons pēc okupantu sagrautās Kijivas piepilsētas Irpiņas apmeklējuma paziņojis, ka Ukrainai ir jābūt spējīgai šajā karā uzvarēt, liecina ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".

"Irpiņa Ukrainā. Mēs redzējām iztukšotu pilsētu un barbarisma pēdas. Un arī ukraiņu un ukrainiešu varonību, kas apturēja Krievijas armiju, kad tā gāja uz Kijivu. Ukraina pretojas. Tai ir jābūt spējīgai uzvarēt," teikts ierakstā Makrona tvitera kontā.


Makrons kopā ar Vācijas kancleru Olafu Šolcu, Itālijas premjerministru Mario Dragi un Rumānijas prezidentu Klausu Johannisu ceturtdien ir ieradies vizītē Ukrainā. Augstās amatpersona aizvestas apskatīt arī karā cietušo Irpiņu.

Ārvalstu līderi iepazīstināti ar Krievijas spēku pastrādātajiem kara noziegumiem, tostarp civiliedzīvotāju apšaudīšanu, kad tie mēģināja izbraukt no Irpiņas, raksta aģentūra UNIAN.

Francijas prezidents Makrons iepriekš ir kritizēts par telefonsarunām ar agresorvalsts diktatoru Vladimiru Putinu un paziņojumu, ka Kremļa saimniekam jāļauj "saglabāt seja".

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!