Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ukrainas spēki svētdien atvairījuši okupantu uzbrukumu Slovjanskas virzienā, bet pie Lisičanskas iebrucēji cenšas bloķēt pilsētu no dienvidiem un ir pastiprinājuši uzbrukumu atbalstošo artilērijas grupējumu, vakara situācijas apkopojumā informē Ukrainas armijas Ģenerālštābs.

Slovjanskas virzienā Krievijas spēki apšaudījuši Novodmitrivku, Dobrovni, Virnopiļu, Veļika Komišuvahu, Doļinu un Ridni. "Mūsu karavīri veiksmīgi atvairīja ienaidnieka uzbrukumu Doļinas, Kurulkas un Mazanivkas rajonos," informē Ģenerālštābs.

Cenšoties bloķēt Lisičansku, pretinieks ir pastiprinājis artilērijas vienības un apšauda gan civilo, gan militāro infrastruktūru. Lietā pret Ukrainas aizstāvjiem likta arī aviācija.

Smagas artilērijas apšaudes ir raksturīga Krievijas taktika. Nespējot realizēt 21. gadsimta karu, Krievija atgriezusies pie savas ierastās taktikas iznīcināt visu sev priekšā, raidījumā "Komandcentrs" skaidroja bijušais NBS komandieris Raimonds Graube.

Bahmutas virzienā Krievijas spēki cietuši ievērojamus zaudējumus. Neveiksmīgs izvērsies Krievijas uzbrukums arī Dementijivkā uz ziemeļiem no Harkivas un Potomkinē Hersonas apgabala ziemeļos. Zaudējumi okupantiem tiek nodarīti visos virzienos, papildina Ģenerālštābs.

Pēdējās nedēļas Krievija cenšas sagatavoties pilnvērtīgam uzbrukumam Slovjanskas virzienā, skaidro aģentūra UNIAN.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!