Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ukrainas spēki pēc atkāpšanās no Severodoneckas turpina nostiprināt savas pozīcijas Lisičanskas pilsētā, teikts jaunākajā izlūkošanas informācijā, kuru publicējusi Lielbritānijas Aizsardzības ministrija.

Tāpat Ukrainas spēki ar veiksmīgiem uzbrukumiem dziļi aiz Krievijas līnijām turpina traucēt okupantu pavēlniecību un kontroli, informē Lielbritānijas ministrija.

No 24. līdz 26.jūnijam Krievija veica neparasti intensīvus uzbrukumu viļņus visā Ukrainā, izmantojot tāla darbības rādiusa raķetes. Šie ieroči, visticamāk, ietvēra padomju laika "AS-4 KITCHEN" un modernākas "AS-23a KODIAK" raķetes, kas tika izšautas gan no Baltkrievijas, gan Krievijas gaisa telpas.

Londona ziņo, ka šie ieroči tika izstrādāti stratēģiski svarīgu mērķu sasniegšanai, taču Krievija turpina tos plaši izmantot, lai iegūtu taktiskās priekšrocības.

Okupanti arī izvietojuši sešu dažādu armiju pamatelementus, taču Severodoneckā guva tikai taktiskus panākumus. Krievijas bruņotie spēki arvien vairāk zaudē savus resursus. Krievija pašlaik pieņem pazeminātas kaujas efektivitātes līmeni, kas, visdrīzāk, ilgtermiņa perspektīvā nav ilgtspējīgs risinājums, noslēgumā raksta britu izlūki.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!