Foto: AP/Scanpix/LETA

Pirmdien, 27. jūnijā, Polijas galvaspilsētā Varšavā ar poļu un ukraiņu amatpersonu piedalīšanos atklāta izstāde "Par jūsu un mūsu brīvību" – vecpilsētas pils laukumā izstādīta Ukrainā neitralizēta Krievijas okupantu kara tehnika, informē Ukrainas bruņoto spēku Ģenerālštābs.

Šī ir pirmā Ukrainā iznīcinātās Krievijas spēku tehnikas izstāde ārpus Ukrainas, NATO un Eiropas Savienības (ES) teritorijā.

Izstādes atklāšanā piedalījās Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Anna Maļara, kura pateicās Polijai par atbalstu karā. "Gribam parādīt, ka caur mūsu teritoriju krievu tanki Eiropā var iebraukt tikai kā izstādes eksponāti. Ukraina jau ir pierādījusi, ka ir uzticams Eiropas vairogs austrumos," teica Maļara.

Savukārt Polijas ministru prezidenta biroja vadītājs Mihals Dvorčiks sacīja: "Šī izstāde pierāda, ka Krieviju var sakaut."

Izstāde Varšavā būs skatāma līdz 6. jūlijam, bet pēc tam tiks demonstrēta citās Polijas pilsētās.

Ekspozīcijā redzams krievu tanks T72B, kas iznīcināts 31. martā pie Kijivas, pašgājēja artilērijas iekārta "Msta-S", kas neitralizēta Sumu apgabalā, un raķešu artilērijas "Uragan", "Smerč" lādiņu čaulas.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!