Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Melnajā jūrā Ukrainas aizstāvji turpina iznīcināt okupantus Zmijinijas salā – tur likvidēts pretinieku pretgaisa aizsardzības raķešu komplekss "Pancir-S1", ceturtdien no rīta paziņojusi operatīvā pavēlniecība "Dienvidi".

Aizvadītajā diennaktī Krievijas spēki ar raķetēm apšaudījuši Odesas apgabalu. No okupētās Krimas triecieni veikti ar aviāciju un krasta aizsardzības raķetēm "Bastion", no kurām vienu ukraiņi iznīcinājuši, bet piecas trāpījušas Ukrainas piekrastē pie Izmailas. Upuru triecienā nav, jo piekrastes joslas izmantošanas ir ierobežota, teikts "Dienvidi" "Facebook" ierakstā.

"Melnajā jūrā turpinās operācija [Zmijinijas] salā, jau ir apstiprinājums par vēl viena zenītraķešu kompleksa "Pancir-S1" iznīcināšanu," raksta operatīvā pavēlniecība.

Turklāt Ukrainas aviācija gar frontes līniju veiksmīgi devusi triecienus pa pretinieka komandvadības un novērošanas punktiem, vairākām pretinieku spēku un tehnikas pulcēšanās vietām, un divām munīcijas noliktavām.

"Mūsu raķešu artilērijas vienības veica aptuveni 150 uzdevumus. Tāpēc Krievijas armija zaudēja vairāk nekā 40 rašistus, divas haubices "Msta-B" un pašgājēja haubici "Msta-S", trīs bruņotās automašīnas, kā arī lauka degvielas un smērvielu noliktavu," raksta pavēlniecība "Dienvidi".

Aģentūra UNIAN norāda, ka okupantu spēki cenšas iebiedēt Ukrainu ar iespējamu desantu no Melnās jūras.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!