Foto: Publicitātes attēli

Melnajā jūrā netālu no Ukrainas Zmijinijas salas neitralizēts Krievijas karaflotes velkonis "Vasīlijs Behs", kurš uz okupēto salu vedis munīciju, bruņojumu un personālsastāvu, vēsta aģentūra UNIAN.

Par 57 metrus garā kuģa likvidēšanu sākumā ziņoja Odesas apgabala kara administrācijas vadītājs Maksims Marčenko, norādot, ka peldlīdzeklis satriekts ar Rietumu partneru piegādātajām pretkuģu raķetēm "Harpoon". Vēlāk gan ieraksts rediģēts un raķetes tajā vairs nav pieminētas.

Taču Ukrainas Prezidenta biroja vadītāja padomnieks Oleksijs Arestovičs savā "Facebook" ierakstā par kuģa iznīcināšanu raksta ne tikai, ka nogremdētajam kreiserim "Moskva" vairs "nebūs vientuļi", bet arī: "Paldies partneriem par "Harpoon"."

Ukrainas spēku Operatīvā pavēlniecība "Dienvidi" informē, ka triecienā iznīcināti 70% kuģa ekipāžas, bet pārējo liktenis nav zināms. Uz kuģa atradusies arī pretgaisa aizsardzības sistēma "Tor".

Krievija mēģina nostiprināt savu klātbūtni Zmijinijas salā, atgādina UNIAN.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!