Foto: AFP/Scanpix/LETA

Krievijas spēki turpina uzbrukumu Slovjanskai, bet ir cietuši būtiskus zaudējumus Hersonas apgabalā, savā ikrīta paziņojumā informē Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs.

"Slovjanskas virzienā okupanti galvenos pūliņus velta uzbrukuma Slovjanskai turpināšanai. Veic izlūkošanu ar kauju apdzīvotās vietas Krasnopoļe rajonā, kauja turpinās. Ienaidnieks cenšas pilnībā iegūt kontroli pār Bohorodični. Ukrainas karavīri uzbrukumu veiksmīgi atsit," teikts ziņojumā.

Mēģinot radīt apstākļus uzbrukuma Slovjanskai izvēršanai, pretinieks liek lietā artilēriju.

Savukārt Hersonas apgabalā okupantu spēki cietuši nozīmīgus zaudējumus, ziņo Ģnenerālštābs.

"Pretinieks turpina ciest personālsastāva, tehnikas un bruņojuma zaudējumus. Diennakts laikā Doneckas apgabalā Ukrainas teritoriālās aizsardzības karavīri notrieca helikopteru Mi-35M. Ir panākumi Zaporižjā. Hersonas apgabalā ienaidniekam ievērojami dzīvā spēka zaudējumi," vēsta paziņojums.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis iepriekš paziņoja, ka valsts dienvidos Ukrainas spēki izdara spiedienu pret okupantiem ar mērķi atbrīvot Hersonu. Pirms dažām dienām ukraiņi atbrīvoja Tavrijskes ciemu, ziņo aģentūra UNIAN.

"Sky News" ziņo, ka Ukrainas spēki veiksmīgi virzās uz okupēto Hersonu

Tikmēr Mikolajivā piektdien no rīta Krievijas raķetes bojājušas četras dzīvojamās mājas un infrastruktūras objektu. Vismaz viens cilvēks gājis bojā un seši ievainoti, "Telegram" kanālā paziņoja pilsētas galva Aleksandrs Senkevičs.

Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā ar raķešu apšaudēm, uzlidojumiem un sauszemes spēku ienākšanu sākās agrā 24. februāra rītā. Kā vienu no iebrukuma mērķiem Krievija sākotnēji minēja Ukrainas "denacifikāciju".

Okupanti Ukrainā cietuši smagus zaudējumus un tiek apsūdzēti apzinātā civiliedzīvotāju nogalināšanā, kā arī par citiem kara noziegumiem. Okupantu zvērības masveidā sāka nākt gaismā pēc tam, kad ukraiņi viņus padzina no Kijivas apkārtnes, piemēram, Bučas.

Krievijas attieksmi pret ukraiņiem, tostarp nogalinot un veidojot filtrācijas nometnes, raksturo šis "fašisma manifests", ko publicēja Kremļa propagandas ziņu aģentūra "RIA Novosti".

Kopumā karš Ukrainā turpinās kopš 2014. gada, kad Krievija okupēja Krimas pussalu un aizsāka karu Ukrainas austrumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!