Фото: Reuters/Scanpix/LETA

Ja Krievija oficiāli anektēs okupētās Ukrainas teritorijas, tad tā var ķerties pie kodoldraudiem, lai atturētu Ukrainas armiju no pretuzbrukuma, uzskata ASV Kara pētījumu institūta (ISW) eksperti.

"Putins var izmantot kodoldraudus, lai atturētu Ukrainas pretuzbrukumu anektētajos Hersonas, Zaporižjes, Doneckas un Luhanskas apgabalos. Pēc aneksijas Putins var tieši paziņot vai dot mājienus, ka Krievijas doktrīna, kas atļauj izmantot kodolieročus Krievijas teritorijas aizsardzībai, attiecas arī uz tikko anektētajām teritorijām," norāda ISW.

Domnīca atzīmē, ka tas draudēs Ukrainai un tās partneriem ar kodoluzbrukumu, ja turpināsies Ukrainas pretuzbrukums okupēto teritoriju atbrīvošanai.

"Ukrainai un tās Rietumu partneriem ir arvien šaurāks iespēju logs, lai atbalstītu Ukrainas pretuzbrukumu okupētajās teritorijās, kamēr Kremlis tās nav anektējis," norāda analītiķi.

Maskava, visticamāk, mēģinās anektēt okupētās Hersonas, Zaporižjes, Doneckas un Luhanskas apgabalu daļas līdz šā gada 11.septembrim, kad Krievijas Federācijā notiks vēlēšanas un, iespējams, tiks arī sarīkoti pseidoreferendumi okupēto teritoriju aneksijai.

Ukraina: Krievijas dzīvā spēka zaudējumi sasniedz 38 750 karavīrus

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz trešdienas rītam sasnieguši aptuveni 38 750 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 24. februārī krievi zaudējuši 1700 tankus, 3905 bruņutransportierus, 856 lielgabalus, 250 daudzstobru reaktīvos mīnmetējus, 113 zenītartilērijas iekārtas, 221 lidmašīnu, 188 helikopterus, 703 bezpilota lidaparātus, 167 spārnotās raķetes, 2775 automobiļus un autocisternas, 15 kuģus un ātrlaivas un 70 specializētās tehnikas vienības.

Vislielākos zaudējumus pēdējās diennakts laikā krievi cietuši Bahmutas virzienā.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !