Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas spēki sestdien izšāvuši četras raķetes uz Odesu, no kurām divas trāpījuša jūras tirdzniecības ostai, ziņo amatpersonas.

Kā ziņo operatīvais štābs "Dienvidi", ienaidnieks raidījis spārnotās raķetes "Kalibr", divas raķetes notriekuši pretgaisa aizsardzības spēki, bet divas trāpījušas ostas infrastruktūras objektiem.

Ukrainas deputāts Oleksijs Hončarenko pavēstīja, ka pilsētā bijuši dzirdami seši sprādzieni.

Viņš piebilda, ka Odesas ostā izcēlies ugunsgrēks. Sociālajos tīklos izliktos attēlos redzams, kā ostā paceļas melnu dūmu stabs.

Ukrainas gaisa spēki paziņoja, ka trieciens Odesā tika veikts graudu uzglabāšanas vietā.

"Trieciens tika veikts tieši tur, kur ir labība. Mēs redzam, cik vērti ir līgumi ar teroristu valsti," paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku Gaisa spēku pavēlniecības pārstāvis Jurijs Ignats.

Ukrainas Agrārās politikas ministrija pavēstīja, ka Krievijas raķešu uzbrukums veikts pa eksportam paredzēto graudu uzglabāšanas vietām.

Odesas ostai ir centrālā loma vakar Ukrainas un Krievijas ar Turcijas un ANO starpniecību parakstītajos nolīgumos, kas paredz atsākt Ukrainā bloķētās labības eksportu pāri Melnajai jūrai.

Krievija ar raķešu uzbrukumu Odesas ostai pakļauj šaubām vienošanos, ko tā slēgusi ar ANO un Turciju, paziņoja Ukrainas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis Olehs Nikolenko.

"Krievijas Federācijai bija nepieciešamas mazāk nekā 24 stundas, lai ar raķešu triecienu Odesas ostas teritorijai pakļautu šaubām vienošanos un solījumus, ko tā devusi ANO un Turcijai vakar Stambulā parakstītajā dokumentā. Krievijas raķete ir Vladimira Putina spļāviens sejā ANO ģenerālsekretāram Antoniu Gutērrešam un Turcijas prezidentam Redžepam Erdoganam, kuri pielika milzīgas pūles vienošanās panākšanai un kuriem Ukraina ir pateicīga," sociālajā tīklā "Facebook" raksta Nikolenko.

"Mēs aicinām ANO un Turciju nodrošināt Krievijas saistību izpildi graudu koridora drošas funkcionēšanas ietvaros. Panākto vienošanos nepildīšanas gadījumā Krievija būs pilnībā atbildīga par globālās pārtikas krīzes padziļināšanos," uzsvēra ministrijas pārstāvis.

Kā ziņots, Ukraina un Krievija piektdien Stambulā parakstīja atsevišķas vienošanās ar Turciju un ANO par graudu eksporta atsākšanu no Melnās jūras ostām.

Ukraina iepriekš paziņoja, ka vienošanos par graudu eksporta atsākšanu parakstīs tikai ar Turciju un ANO, noraidot jebkādus tiešus darījumus ar Maskavu. Krievija ar Turciju un ANO parakstīja atsevišķu identisku vienošanos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!