Foto: EPA/Scanpix/LETA

Krievija ar artilēriju Doneckas apgabala Oleņivkā apšaudījusi cietumu, lai slēptu gūstekņu spīdzināšanas pēdas un slepkavības, kā arī lai apsūdzētu Ukrainas armiju "kara noziegumos", piektdien pavēstīja Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs.

Krievijas veiktajā apšaudē nogalināti aptuveni 40 cilvēki, 130 ievainoti, liecina Ukrainas Ģenerālprokurora biroja dati.

Ukrainas armija nav Oleņivkas rajonu apšaudījusi ne ar raķetēm, nedz artilēriju, norādīja Ģenerālštābs.

"Krievu okupanti īstenojuši savus noziedzīgos mērķus - apsūdzēt Ukrainu "kara noziegumu" īstenošanā, kā arī slēpt gūstekņu spīdzināšanu un nošaušanu, ko pēc okupācijas administrācijas un Krievijas Federācijas pavēlniecības pavēlēm veikuši pagaidām okupētajās Doneckas apgabala teritorijās," sociālajā tīklā "Facebook" pavēstīja Ģenerālštābs.

"Attiecīgi, šādi paziņojumi par Ukrainas Bruņoto spēku it kā veikto civilās infrastruktūras un iedzīvotāju apšaudi ir klaja provokācija, par ko atbildīga ir Krievija - valsts agresors, okupants un terorisma sponsors," teikts paziņojumā.

Kā paziņojumā sociālajā tīklā "Twitter" apliecināja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba, "Krievija pastrādājusi vēl vienu šausminošu kara noziegumu, ar artilēriju apšaudot labošanas darbu iestādi okupētajā Oleņivkā, kur tā turēja Ukrainas karagūstekņus. Es aicinu visus partnerus stingrā formā nosodīt šo starptautisko humāno tiesību pārkāpumu un pasludināt Krieviju par teroristisku valsti".

"Oleņivka. Klasiska, ciniska, pārdomāta viltus karoga operācija," savukārt tviterī norādīja Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Mihailo Podoļaks. "Plānots trieciens, ko veica Krievijas karaspēks, lai apsūdzētu Ukrainu."

"Mums ir zināms, ka Krievija pārveda daļu Ukrainas aizstāvju uz šo baraku dažas dienas pirms Krievijas puses trieciena un fiksētās apšaudes."

"Šī nozieguma mērķis - informācijas laukā diskreditēt Ukrainu partneru priekšā un noraut ieroču piegādes. Bet visupirms tā ir tīša, ciniska, pārdomāta ukraiņu gūstekņu masu slepkavība, kam nepieciešama skrupuloza izmeklēšana. Pieprasām ANO un starptautisko organizāciju reakciju," uzsvēra Podoļaks.

Kā pavēstīja ģenerālprokurora preses dienests, "Ģenerālprokurora biroja prokurori sākuši pirmstiesas izmeklēšanu par likumu un kara paražu pārkāpšanas faktu".

Atbilstoši izmeklēšanas datiem piektdien valsts iebrucējs veica triecienu labošanas darbu kolonijas Nr.120 teritorijai uz laiku sagrābtajā Doneckas apgabala Volnovahas rajona Oleņivkas ciematā.

Trieciena rezultātā nogalināti aptuveni 40 cilvēki, bet 130 ievainoti, norādīja Ģenerālprokurora birojs.

Oleņivkas cietumā krievu iebrucēji prettiesiski ieslodzījumā turējuši mierīgos iedzīvotājus un Ukrainas Bruņoto spēku karavīrus, teikts paziņojumā.

Krievijas mediji piektdienas rītā paziņoja, ka Doneckas apgabalā apšaudīts Oleņivkas cietums, kur atrodas ukraiņu karagūstekņi.

Propagandisti ziņo par vismaz 53 bojāgājušajiem un vairāk nekā 70 ievainotajiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!